3. БИЛБАО ОТНОВО ЛИКУВА! Атлетик взе скалпа и на Реал Мадрид (ВИДЕО)

БИЛБАО ОТНОВО ЛИКУВА! Атлетик взе скалпа и на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Резерва прати баските на 1/2-финал за Купата на краля

Атлетик Билбао продължава с фантастичното си представяне в турнира за Купата на краля този сезон. След като на осминафиналите елиминираха Барса, сега баските изхвърлиха от надпреварата и другия испански колос - Реал М. Тимът на Марселиньо Гарсия Турал спечели с 1:0 на "Сан Мамес". Попадението отбеляза резервата Беренгер минута преди края на редовното време.

Столичани бяха без най-добрия си нападател Карим Бензема, който е с контузия. Отсъстваха още Марсело, Мариано Диас и Ферлан Менди, което се отрази на представятено на гостите.

В началните минути на срещата Дани Гарсия имаше два отлични шанса да вкара за Билбао, но при първата ситуация бе отказан от Тибо Куртоа, а при втората - ударът му излетя в аут.

В средата на полувремето и Икер Муниаин пропусна чудесна възможност. Изстрелът му мина встрани от вратата.

В началните минути на второто полувреме Билбао можеше да открие резултата. Първо Икер Муниаин центрира опасно, но Куртоа се намеси.

След това и Раул Гарсия застраши вратата на "белите", но не намери целта. От Билбао поискаха дузпа за игра с ръка на Начо Фернандес, но след проверката на VAR не бе установено нарушение на правилата на играта.

Десет минути преди края Реал създаде страхотна възможност да реши мача. Топката попадна у Каземиро, който стреля по земя, но стражът на домакините се справи. Натискът на Реал продължи, като “белите” изглеждаха много по-опасни в тези заключителни минути.

Късметът обаче се усмихна на баските. Резервата Алекс Беренгер нокаутира Реал с удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Реал Мадрид.

АТЛЕТИК Б - РЕАЛ М 1:0

1:0 Беренгер (89)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

АТЛЕТИК Б: Агиресабала, Берчиче, Мартинес, Алварес, Де Маркос, Муниаин, Весга, Гарсия, Нико Уилямс, Гарсия, Инаки Уилямс

РЕАЛ М: Куртоа, Милитао, Алаба, Начо, Каземиро, Кроос, Модрич, Асенсио, Васкес, Винисиус, Родриго

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)