3. БЕЗМИЛОСТНО: Манчестър Юнайтед разкъса Рома с 6:2 и вече мисли за финала (СНИМКИ+ВИДЕО)

Кавани и Бруно Фернандеш с по два гола, "вълците" с три контузии още през първото полувреме

Манчестър Юнайтед буквално разпиля Рома в първия им полуфинален мач от Лига Европа и победи с 6:2 на "Олд Трафорд". "Римските вълци" получиха сериозни проблеми с контузени футболисти и въпреки че водеха с 2:1 до почивката, след паузата бяха размазани от "червените дяволи".

Срещата започна много неприятно за гостите, които трябваше да правят ранна принудителна смяна. Контузи се Жордан Верету и в 5-ата минута на негово място се появи Гонсало Вияр.

Само четири минути по-късно Манчестър Юнайтед поведе с 1:0. Пол Погба проби отляво в центъра и подаде към Единсон Кавани. Уругваецът показа страхотен поглед върху играта и с едно докосване изведе Бруно Фернандеш очи в очи с Пау Лопес. От чиста позиция полузащитникът нямаше как да пропусне. Елегантно той чукна топката над плонжа на вратаря и реализира.

В 13-ата минута Рик Карсдорп бе изведен отдясно. Крайният бранител със сетни усилия стигна до топката, преди тя да напусне очертанията на терена. Последва центриране, а Пол Погба се хвърли, но блокира с ръка. Главният съдия Карлос дел Серо Гранде за момент подмина ситуацията, но след подсказка на своя асистент посочи бялата точка. Така Рома получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Капитанът Лоренцо Пелегрини се нагърби с изпълнението му и с мощен удар прати топката в мрежата – 1:1.

Десет минути по-късно Манчестър Юнайтед получи пряк свободен удар на удобна за директен обстрел позиция. Бруно Фернандеш стреля, прехвърли стената, но прехвърли и вратата. Секунди по-късно Маркъс Рашфорд проби през центъра и комбинира с португалеца, но неговият мерник отново не бе точен.

В 25-ата минута Пол Погба стреля мощно от границата на наказателното поле, но вратарят Пау Лопес успя да реагира и изби встрани. Титулярният страж на „вълците“ обаче получи контузия в рамото и се наложи да отстъпи мястото си на Антонио Миранте, който застана под рамката на вратата. За по-малко от половин час игра Пауло Фонсека бе принуден да прави две принудителни промени в състава си.

Въпреки трудното начало, Рома стигна до пълен обрат в резултата още преди почивката. В 34-ата минута Леонардо Спинацола проби по левия фланг. Неговото центриране бе блокирано, но топката стигна до Хенрих Мхитарян. Арменският национал видя Лоренцо Пелегрини, който беше абсолютно непокрит в наказателното поле. Капитанът пусна успореден на гоолинията пас, а от непосредствена близост Един Джеко прати топката в мрежата на Давид де Хеа.

Кошмарът за Рома с контузии обаче продължи и в 37-ата минута се наложи трета принудителна смяна. Спинацола получи травма и напусна терена, а Пауло Фонсека използва и трите си спирания на играта за извършване на промени още преди края на първата част.

Секунди преди почивката Роджър Ибанес направи огромна грешка и подари топката на Единсон Кавани, който се озова сам срещу Миранте. Резервният страж на Рома обаче много умело излезе напред, скъси ъгъла и запази резултата непроменен. При последвалия ъглов удар Мактоминей стреля опасно с глава, но над напречната греда.

В началото на втората част Манчестър Юнайтед организира бърза контраатака и възстанови равенството. Пол Погба пусна към Кавани, който беше в предни позиции. 34-годишният таран спря топката и изчака подкрепата на своите съотборници. Той върна назад към Бруно Фернандеш. Португалецът напредна с топка в крака и върна към Кавани, който с едно докосване разстреля Миранте.

Пет минути по-късно Ман Юнайтед се възползва от грешка на Миранте и поведе с 3:2. „Червените дяволи“ организираха качествена постепенна атака. Аарън Уан-Бисака получи в наказателното поле и отправи удар. Стражът на Рома не се намеси убедително и запрати топката в краката на Кавани, който на празна врата реализира втория си гол в срещата.

Секунди по-късно Люк Шоу намери с дълго подаване в наказателното поле Маркъс Рашфорд. Нападателят овладя и потърси с остър пас Кавани. Уругваецът опита технично с петичка да отклони топката в мрежата, но не успя. Крис Смолинг бе на гърба му и го фаулира, а главният съдия посочи бялата точка. Последва преглед чрез ВАР и решението на рефера бе потвърдено. Бруно Фернандеш изпълни 11-метровия наказателен удар и покачи на 4:2 преднината на домакините.Четвърт час преди края Пол Погба вкара за 5:2. Френският полузащитник бе намерен с меко центриране в наказателното поле от Бруно Фернандеш и с глава прати топката в мрежата.

В 86-та Грийнууд матира Миранте след като получи в празно пространство и оформи крайня резултат.

Ман Юнайтед - Рома 6:2
1:0 Бруно Фернандеш 9
1:1 Пелегрини 15 (дузпа)