3. Безличен Левски надви Шкупи с гол в 100-та минута (ВИДЕО)

Безличен Левски надви Шкупи с гол в 100-та минута (ВИДЕО)

"Сините" продължават в квалификациите с 3:0 общ резултат

Левски продължава напред в квалификациите на Лигата на конференциите, след като победи с 1:0 северномакедонския Шкупи. Родният тим стигна до късен гол в 100-та минута чрез Марин Петков, а миналата седмица "сините" победиха с 2:0 в западната ни съседка.

Левски създаде първото опасно положение в мача в четвъртата минута. Жереми Петрис нанесе тежък удар от над 20 метра, но врататят изби, топката стигна до Джавад Ел Джемили, който също шутира от дистанция, но не уцели вратата.

В осмата минута Левски имаше претенции за дузпа за игра с ръка, след като Риакрдиньо нанесе удар с глава и бе блокиран, но се оказа, че топката е срещнала рамото на играч на гостите.

Уелтон направи отличен пробив в 34-ата минута, след като сам отне топката, а в централния кръг бе брутално изритан от Адем Али, който получи жълт картон. За щастие, бразилецът успя да продължи участието си в двубоя.

Шкупи продължи да играе грубо и в началото на втората част. В 49-ата минута Кевен влезе брутално в краката на Цунами и получи жълт картон. Николай Костов извърши две промени в 56-ата минута, когато на терена се появиха Марин Петков и Илиян Стефанов, съответно на местата на Роналдо и Рикардиньо.

В 73-ата минута на мача главният съдия Лионел Тшуди се контузи и напусна терена, като се насочи директно към съблекалните, като видно изпитваше болка при напускането на терена, което наложи в ролята на главен съдия да влезе четвъртия рефер Лукас Фяндрих.

Минута преди края на редовното време Реналдо Сифъс бе изведен очи в очи с Пламен Андреев, който сложи добре десния си крак и спаси вратата на "сините". Андреев отново се справи отлично в първата минута от добавеното време при нов изстрел на ямаеца, който направи страхотен пробив и стреля от малък ъгъл в тялото на талантливия млад вратар.

Левски излезе напред в резултата в десетата минута от добавеното време, когато след разбъркване пред наказателното поле на Шкупи Марин Петков изстреля бомбен удар от далечна дистанция и не остави никакви шансове на вратаря. Петков свали фланелката си и получи жълт картон, но това не бе важно, след като с този гол се оформи крайното 3:0 от двата мача и Левски продължи!

В следващия кръг Левски ще се изправи срещу Апоел Беер Шева.

Левски - Шкупи 1:0
1:0 Марин Петков 90+10

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 11. Джавад Ел Джемили, 8. Андриан Краев - к, 27. Асен Митков, 7. Роналдо, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон

Шкупи: 1. Артан Илязи -к,  5. Кристиян Тошевски, 96. Дарко Илиески, 42. Михал Пинтер, 7. Арби Воша, 37. Албер Диен, 8. Адем Али, 88. Кевен, 3. Блертон Шей, 29. Реналдо Сифъс, 77. Суад Саити