3. Безгрешната Германия е първият сигурен участник на Евро 2012 (видео)

Безгрешната Германия е първият сигурен участник на Евро 2012 (видео)

Немците взеха седма поредна победа в Група „А” след 3:1 срещу Азербайджан в Баку и вече могат да купуват билети за Украйна и Полша

Германският национален отбор по футбол стана първият тим, който си осигури участие на Евро 2012 след като записа седма поредна победа в квалификационна Група „А” по пътя към Украйна и Полша. Те вече имат огромен аванс от 10 точки на върха в класирането и са сигурен участник на континенталния шампионат.

Днес избраниците на треньора Йоаким Льов надделяха с 3:1 срещу домакина Азербайджан. Гостите не оставиха шанс на азерите и взеха комфортен аванс още през първата част.

Тони Кроос удари греда в 18-тата минута, но в 30-тата никой не можеше да помогне на вратаря на домакините Агаев след силен шут на Месут Йозил от наказателното поле. До почивката Германия вкара и втори гол. Бадщубер подхвана бърза контра, Йозил добре напоредна отляво и центрира перфектно за Гомес, който с едно докосване без да се бави вкара поредния си гол за Бундестима.

Второто полувреме протече в по-бавно темпо, като гостите се задоволяваха повече да разиграват топката. Все пак в 89-тата минута Азербайджан видя лъч надежда в тунела след гол на Хусеинов, който се възползва от колектива грешка в отбраната на немците и лоша намеса на вратаря Нойер. Гомес обаче бързо уби техните надежди с гол в продължението. Супер Марио стреля към вратата на домакините, Агаев спаси, но нямаше какво да направи при добавката на Шурле, който офроми и крайното 3:1 за Германия.

Азербайджан 1:3 Германия
'30 0:1 Йозил
'41 0:2 Гомес
'89 1:2 Хусеинов
'90 1:3 Шурле

Германия
: Нойер, Хьоведес, Бадщубер, Хумелс, Аого, Лам (к), Кроос, Мюлер (88’ Холтби), Йозил (81’ Гьотце), Подолски (76’ Шурле), Гомес
Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ