3. Без Мартин Петров, Еспаньол и Валенсия спряха тока на феновете с фамозно 3:3 (ВИДЕО)

Куп обрати, 6 гола и червен картон на "Корнелия ел Прат"

Еспаньол и Валенсия спретнаха истинско шоу и направиха 3:3 на „Корнелия ел прат” в 31-ия кръг на Ла Лига. Мартин Петров беше на пейката за каталунците, но така и не влезе в игра.

Еспаньол имаше 4 мача без загуба преди този двубой и удължи добрата серия.

Двата тима обаче изиграха един от най-драматичните мачове този сезон в Примера. Еспаньол повеждаше  на два пъти, накрая „прилепите” направиха бърз обрат за 4 минути, но Еспаньол изравни за 3:3 дълбоко в добавеното време.

Еспаньол поведе в добавеното време на първата част. Серхио Гарсия центрира отдясно, а ганаецът Уакасо засече с глава ниско в обратния ъгъл за 1:0.

Банега даде гениален пас през централната защита в 53-ата минута и Серхио Каналес изравни с нисък шут с десния крак малко встрани от вратата за 1:1.

Домакините пак излязоха напред 8 минути преди края на редовното време. Серхио Гарсия центрира меко за Уакасо на задната греда, той свали с глава за Верду, а халфът заби с воле в земята и намери горния ляв ъгъл за 2:1.

Хонас изравни след пас на Солдадо в 87-ата минута, а Валенсия направи пълен обрат в първата минута на добавеното време. Банега пусна пореден страхотен пас, а Солдадо напредна отляво и по диагонала елегантно прати над вратаря Касия за 2:3.

Еспаньол не сведе глава и намери сили да изравни в 3-ата минута на добавеното време. Серхио Гарсия изработи първите два гола за домакините, а секунди преди края заби трети и донесе точка  на каталунците – 3:3.

В суматохата Раул Родригес получи червен картон на скамейката на Еспаньол.

След 5 поредни мача без загуба Еспаньол е 12-и с 40 точки, а Валенсия има 50 на пета позиция.