3. Без Десподов: Каляри с ценен успех в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Без Десподов: Каляри с ценен успех в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Победата на практика гарантира на сардинци оставане в елита, Удинезе удари Емполи с 3:2

Без контузения Кирил Десподов отборът на Каляри победи СПАЛ с 2:1 у дома в мач от XXXI кръг на Серия А.

Успехът до голяма степен гарантира оставането на Каляри в елита.

Сардинците се изкачиха на 11-о място с 36 точки, девет над чертата. Десподов все още не е възстановен от контузия и не попадна в групата за мача.

Иначе халфът Паоло Фараго откри още в трета минута. Той пое на над 30 метра от вратата на съперника и с мощен шут матира стража на съперника за 1:0.

В 18-ата минута СПАЛ изравни от дузпа, дадена за игра с ръка в наказателното поле на домакините. Наказателният удар бе реализиран от Мирко Антенучи.

В началото на второто полувреме Каляри наложи натиск, който даде резултат в 60-ата минута. Леонардо Паволети посрещна отбилата се от горната греда топка, след центриране от фаул отдясно, и вкара от няколко метра за 2:1.

В друга среща от кръга Удинезе надделя над Емполи с 3:2. "Зебрите" са 15-ти с 32 т., а Емполи - 17-ти с 28 пункта.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм