3. Без блясък, Реал взе два чисти гола аванс срещу Осасуна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Без блясък, Реал взе два чисти гола аванс срещу Осасуна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема вкара своя гол №99 за "кралете", Роналдо учуди с пропуски

Реал Мадрид победи у дома Осасуна с 2:0 в първи осминафинал за Купата на Краля. Карим Бензема и Хесе Родригес бяха точни в двете полувремена и дадоха комфортен аванс на „кралете” преди реванша.

Кристиано Роналдо и Гарет Бейл започнаха заедно на двата фланга, а домакините очаквано имаха превес на „Сантяго Бернабеу”, но в никакъв случай не впечатлиха. Икер Касияс традиционно застана на вратата както и досега в мачовете за купата.

Модрич в самото начало даде тон с хубав пробив и опасен изстрел, а Касияс спаси удар на Сехудо след добро завъртане около оста в пеналта.

След четвърт час се случи доста странен инцидент. Съдията първо даде дузпа за Реал Мадрид, но после размисли и даде жълт картон за симулация на Хесе. Всъщност обаче нямаше нито дузпа, нито симулация, защото Риесго го спря, но напълно позволено.

Все пак не отне много дълго на Реал да поведе. Модрич завъртя отлично от пряк свободен удар и Карим Бензема отблизо бе точен с глава за 1:0 след 18 минути игра. При гола Серхио Рамос изглеждаше зад защитата, но френският стрелец беше на една линия с последния бранител.

Осасуна изпусна един от редките си шансове 5 минути пред почивката и Йоер не бе точен след пас на Де Лас Куевас.

Втората част започна с пропуск на Роналдо. Бейл му достави чудесна топка от корнер, но фаворитът за „Златната топка” остана под кълбото и стреля неточно.

Бензема търсеше гол №100 с екипа на Реал, но изпусна празненствата за юбилея след неточен удар при хубав извеждащ пас на Модрич.

След час игра Ойер върна един пас назад право на крака на Бензема, Реал бързо разгърна атаката и Роналдо сервира за Хесе, който се разписа с нисък удар – 2:0.

Модрич продължи да дава перфектни пасове, но Роналдо необичайно отново изпусна от чиста позиция.

До края Реал не стигна до нови голове, но запази чиста мрежа и очаква спокойно реванша на 15 януари.

По същото време Райо Валекано и Леванте направиха 0:0 в друг първи осминафинал и ще решават всичко на реванша след седмица.

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига