3. Бетис шокира Реал в 94-ата минута! Спря "кралете" за историята (ВИДЕО)

Бетис шокира Реал в 94-ата минута! Спря "кралете" за историята (ВИДЕО)

Реал загуби у дома от Бетис

Реал (Мадрид) не успя да влезе в историята с ново уникално постижение. Бетис шокира „кралския клуб”, побеждавайки го с 0:1, с гол в 94-ата минута. Така Реал не стигна до кота 74 поредни мача с отбелязан гол, а остана на 73. Впечатляващата серия започна на 30 април 2016 година, с визита на стадион "Сан Себастиан". Оттогава - досега  "белия балет" реализира общо 198 попадения. До момента рекордът се държеше от Сантос на Пеле, от 1963 година – 73 поредни мача с отбелязан гол, на колкото остана и Реал (Мадрид).

Гостите изненадващо можеше да поведат след само 180 секунди игра, но удар на Санабриа бе избит от голлинията. Същото се случи и в 10-ата минута, но на вратата на Бетис, след изстрел на Роналдо. В 17-ата минута Лука Модрич имаше страхотен шанс да се разпише, но не успя. В 22-ата минута отново той засече от въздуха центриране отдясно, но над напречната греда. Малко по-късно Бейл върна към Роналдо, който стреля от движение, но вратарят спаси. Касемиро с глава пък прати топката встрани от вратата. В 34-ата минута Бетис по чудо не поведе. Фабиан се възползва от грешка на домакините при изпълнение на тъч, осигури си отлична позиция и стреля. Навас обаче показа великолепен рефлекс и изби в корнер отиващата под гредата му топка. В 42-ата минута Иско стреля фронтално срещу вратаря, който обаче изби фамозно с една ръка.

В 51-ата минута Роналдо направи фрапантен пропуск. Бейл пусна успоредно на голлинията, португалецът засече необезпокояван от границата на вратарското поле, но високо над вратата. Францис можеше да шокира „Бернабеу”, но от чиста позиция не намери целта. В ответната атака същото стори и Карбахал. В 65-ата минута Тони Кроос стреля мощно извън наказателното поле, но вратарят успя да докосне топката, колкото тя излезе в корнер. Четвърт час преди края Гарет Бейл засече триково с пета пас отдясно, но вратарят на Бетис за пореден път прояви фантастичен рефлекс, изби с една ръка топката, след което тя се оклони в дясната греда. В 90-ата минута Бетис прати топката в мрежата при една от изключително малкото си атаки, но голът бе правилно отменен заради засада. В 93-ата минута Карбахал стреля с глава от отлична позиция, но отново вездесъщият в този мач страж на Бетис плонжира и улови. За капак на "белите" несгоди, 60 секунди по-късно Бетис организира скоростна контра, завършила с центриране в наказателното поле. Санабриа плонжира и с глава смълча "Сантяго Бернабеу" за крайното 0:1.