3. Бербо блести с два гола в зрелищно лондонско дерби с КПР (ВИДЕО)

Бербо блести с два гола в зрелищно лондонско дерби с КПР (ВИДЕО)

10 от Фулъм победиха „рейнджърите” с 3:2 на „Крейвън Котидж”

Димитър Бербатов отбеляза два гола за Фулъм при победата на „котиджърс” с 3:2 в лондонското дерби с Куинс Парк Рейнджърс от 31-ия кръг на Премиър лийг.

Българският нападател се разписа от дузпа още в 8-ата минута, а в 22-ата удвои преднината на своя тим. Освен това деветката на Фулъм  в типичния си стил се отличи с майсторски контрол и куп класни отигравания.

Двата лондонски състава сътвориха истинско дерби с 5 гола, две дузпи и червен картон.

Отборът, воден от Мартин Йол имаше пълно превъзходство на терена през първата част и закономерно стигна до класическа преднина.

В 8-ата минута Кристофър Самба извърши нарушение в наказателното поле на КПР и главният рефер Лий Пробърт не се поколеба да посочи бялата точка.

Зад топката застана Бербатов, който хладнокръвно реализира, откривайки резултата.

Отново Самба сбърка фатално в 22-ата минута, когато подари топката на българина, за когото не бе трудно да се разпише с външен фалц, останал очи в очи с Жулио Сезар, бележейки 13-ото си попадение от началото на сезона.

Нелеп автогол на Клинт Хил в 41-ата минута пък направи резултата 3:0 за домакините на „Крейвън Котидж”.

„Рейнджърите” обаче успяха да се съвземат и в 45-ата минута Тараабт върна едно попадение с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле.

Възпитаниците на Хари Реднап излязоха като преобразени през втората част и още от самото й начало се впуснаха в атака.

В 49-ата минута бе отсъдена дузпа за гостите за спорно нарушение на Карагунис срещу Тараабт. Лоик Реми се нагърби с изпълнението, но Марк Шварцер предугади ъгъла, към който ще бъде отправена топката и с блестяща намеса запази резултата.

Само две минути по-късно обаче бившият нападател на Олимпик Марсилия се реваншира за пропуска си и след като бе изведен от Стефан Мбиа, намали резултата на 3:2 с безпощаден удар от близко разстояние, след който топката разтресе напречната греда и се оплете в мрежата.

В оставащите минути до края на срещата футболистите на КПР ставаха все по-настоятелни в опитите си да изравнят резултата.

В главно действащо лице обаче се превърна стражът на домакините Марк Шварцер, който трябваше да отразява много опасни удари на Таунсенд и Боби Замора.

Ситуацията за Фулъм се усложни още повече в 78-ата минута, когато Стив Сидуел получи директен червен картон за остро влизане в краката на Траоре.

Въпреки численото неравенство „котиджърс” съумяха да запазят преднината си и вече имат актив от 39 точки, който им отрежда десета позиция и спокойствие за оставане в елита на Англия. Тимът на КПР пък остава на предпоследното 19-о място с 23.