3. Бербатов се разписа при победата на Юнайтед с 2:0 над Стоук Сити като гост

Бербатов се разписа при победата на Юнайтед с 2:0 над Стоук Сити като гост

"Червените дяволи" изпревариха Челси на върха по голова разлика

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна резонна и заслужена победа с 2:0 при гостуването си на Стоук Сити от 7-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” напълно контролираха развитието на срещата и съвсем закономерно си тръгнаха с трите точки от „Британия Стейдиъм”. Българинът в редиците на Юнайтед Димитър Бербатов вкара за 1:0 и остана на терена през всичките 90 минути, макар че неговата игра не бе на висота през по-голямата част от мача.

Гостите започнаха по-добре мача и можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Уейн Рууни се възползва от отлично центриране на Нани, пробва атрактивно изпълнение със задна ножица, но топката премина високо над вратата на Сьоренсен. В 8-ата минута пък Юнайтед пропусна отлично положение за гол. Антонио Валенсия се откъсна в половината на домакините, излезе очи в очи със Сьоренсен, но техничният му удар не намери очертанията на вратата.

„Червените дяволи” продължиха да бъдат по-активният тим на терена, но Скоулс, Нани и компания така и не създадоха добри ситуации за Рууни и Бербатов, който почти не се забелязваше. Едва в 44-ата минута гостите отправиха и първия си точен удар във вратата на Стоук. Нани финтира двама по лявото крило, влезе навътре, стреля с десния крак, но Сьоренсен спаси и така резултатът остана 0:0 на почивката.

През втората част в игра за „червените дяволи” се появи Райън Гигс и играта на гостите стана далеч по-остра в нападение. Юнайтед владееше повече топката и атакуваше масирано, но без да се стига до голови положения. Първото такова през втората част дойде в 62-ата минута и бе оползотворено от Димитър Бербатов. Пол Скоулс намери Гигс зад отбраната на домакините с техничен пас, уелсецът пусна тънко подаване към Бербо, който от 2 метра на празна врата не сгреши и откри резултата – 0:1.

Юнайтед продължи да диктува темпото на терена и 15 минути по-късно момчетата на Сър Алекс Фъргюсън успяха да удвоят своята преднина. Отново в асистент се превърна резервата Гигс, който центрира фалцово от пряк свободен удар, а Джон О’Шей засече топката с глава и я прати в мрежата на Сьоренсен за 0:2. До края на срещата Манчестър Юнайтед поуспокои темпото на игра и вече не бе толкова остър в атака. В същото време обаче доброто владеене на топката от страна на гостите не позволи на Стоук Сити да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Фостър и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Юнайтед вече е лидер в Премиършип с актив от 18 точки, колкото има и втория Челси, но с по-лоша голова разлика. Стоук пък остава на 12-о място с 8 точки в актива си.

Стоук Сити – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Бербатов 62’
0:2 О’Шей 77’

Стоук Сити: Сьоренсен, Хут, Файе, Шоукрос, Колинс, Лоурънс (Пю 86’), Уилън, Делап, Уайтхед (Тунчай 72’), Етерингтън, Китсън (Бийти 72’)

Мениджър: Тони Пулис

Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Флетчър, Скоулс (Карик 80’), Нани (Гигс 55’), Бербатов, Рууни (Оуен 80’)

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън