3. Бензема и Роналдо изведоха Реал до нова победа в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема и Роналдо изведоха Реал до нова победа в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Кралете” отново имат четири точки аванс пред Барса

Реал (Мадрид) стигна до протоколен успех с 2:0 над Елче като гост в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. Карим Бензема откри за „белия балет” в 56-ата минута, а Кристиано Роналдо оформи крайното 2:0 в 69-ата.

Двубоят бе под номер 100 за Карло Анчелоти начело на европейските клубни шампиони, а Икер Касияс изигра своя мач №500 на вратата за „кралете”.

През първата част два гола на Реал бяха отменени поради засади. Още в третата минута Гарет Бейл прониза Титон, но страничният рефер вдигна флага си. Минута по-късно Кристиано Роналдо пък нацели левия страничен стълн.

В 39-ата минута Карим Бензема отново вкара топката в мрежата на Титон с красива задна ножица, но и неговото попадение е отменено поради много тънка засада.

Все пак, в 56-ата френският нападател даде аванс на Реал. Роналдо проби по лявото крило и центрира. Ломбан се опита да изчисти, но прати топката в тялото на Титон. След рикошета топката попадна в Бензема, който се разписа на опразнената врата.

В 69-ата Роналдо оформи крайното 2:0, след като засече с глава центриране на Иско отляво.

„Кралете” продължават да са лидер в Испания с актив от 60 точки, на четири пред втория Барса. Елче остава 17-и с 23.