3. Бенфика е любим за Байерн

Бенфика е любим за Байерн

Баварците са в серия от 10 поредни победи на "Алианц Арена" в Шампионската лига

Бенфика е любим съперник на Байерн преди предстоящия четвъртфинал в Шампионската лига. Три пъти двата гранда са се срещали в евротурнирите и всеки път са печелили германците - два пъти в КЕШ и веднъж в Купата на УЕФА. При това трите гостувания на Бенфика в Мюнхен са завършили с общо 13 допуснати гола - по 4,3 средно на мач.

В същото време Байерн е в серия от 10 поредни победи на "Алианц Арена" в Шампионската лига, което е най-добро постижение в историята. В тях баварците имат 40 вкарани срещу 6 допуснати гола. През този сезон "Бенфика" е най-грубият тим в турнира - 24 жълти и един червен картон.

Португалският шампион пристига в Мюнхен и с голям проблем - няма да играе титулярният вратар Жулио Сезар. Бразилският национал има контузия в аддукторите, а и вечна психологическа травма от 1:7 срещу Германия на полуфинала на Мондиал 2014 в Белу Оризонте. Вратата на Бенфика ще пази друг бразилец - 22-годишният Едерсон.

Миналата година Байерн изтръпна срещу Порто също на четвъртфинал в Шампионската лига с 1:3 като гост, но спечели с 5:1 у дома. Минат ли през Бенфика, баварците ще са на пети пореден полуфинал в турнира.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни