3. „Белия балет” разнищи Хетафе за едно полувреме, Роналдо с хеттрик за 10 минути (видео)

Реал (Мадрид) загря за „Ел Класико” с 4:0, Кристиано мина границата от 300 гола

Испанският шампион Реал (Мадрид) загря с категоричен успех 4:0 над градския съперник Хетафе за домакинството срещу големия съперник Барселона за Купата на краля в сряда.

„Белия балет” изигра добро първо, но изключително силно второ полувреме в срещата от 21-ия кръг на „Ла Лига” и заслужено се поздрави с победата, за която с хеттрик се отчете португалската звезда Кристиано Роналдо.

Наставникът на „Кралския клуб” Жозе Моуриньо даде почивка на част от основните футболисти като например Чаби Алонсо, Сами Кедира и Карим Бензема, а за вратар реши да заложи на Антонио Адан, вместо на новото попълнение Диего Лопес.

Както е известно, титулярният страж и капитан Икер Касияс е контузен, а съотборниците му от Реал показаха подкрепата си към испанския национал със специални фланелки преди първия съдийски сигнал. Иначе до почивката домакините от Реал имаха игрово предимство над съперника, но след нея „белите” нанесоха своя удар.

В 53-ата появилият се като резерва на почивката Сами Кедира стреля силно и след намеса на стража на гостите се стигна до корнер. След неговото изпълнение Серхио Рамос откри резултата отблизо, макар че преди това Рикардо Карвальо извърши нарушение срещу стража на Хетафе.

То обаче остана незабелязано от реферите и така резултатът бе открит. Между 62-рата и 72-рата минута пък се развихри Кристиано Роналдо, който наниза хеттрик за краткия период и веднага след това бе заменен от Карим Бензема.

Португалският ас на „кралете” покачи на 2:0 в 62-рата минута след пас на Йозил, а след още три направи преднината на домакините класическа, засичайки с глава центриране на Ди Мария.

След това се стигна до изчистване на Рамос от голлинията, а в 72-рата минута Роналдо изпълни точно отсъдената за Реал дузпа и така зарадва своя син и майка си, които изгледаха срещата от трибуните, а освен това премина границата от 300 попадения на клубно ниво.

Непосредствено след това Кристиано бе заменен, а до края на мача не се стигна до нови попадения. Успехът доближи Реал Мадрид на 12 точки от лидера Барселона, който гостува на „Сантяго Бернабеу” в сряда за полуфинален мач от турнира за Купата на краля.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня