3. „Белия балет” прегази Малага с 4:0 след хеттрик на Роналдо (видео+снимки)

„Белия балет” прегази Малага с 4:0 след хеттрик на Роналдо (видео+снимки)

Реал Мадрид унижи отбора на Мануел Пелегрини за 45 минути

Реал Мадрид спечели четвърта поредна победа в испанската Примера дивисион след разгром над Малага с 4:0 като гост в 8-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик за успеха се отчете португалската суперзвезда Кристиано Роналдо, а първото попадение бе дело на Гонзало Игуаин.

Гостите от потърсиха дузпа във втората минута, когато Кристиано Роналдо падна в наказателното поле на домакините, но съдията не отсъди такава. Същите претенции имаха и играчите на Малага минута по-късно – Хоакин се строполи в пеналта на Касияс, а дузпа пак нямаше.

В 11-та минута Игуаин откри резултата. Аржентинецът получи пас в коридор от Ди Мария в сърцето на отбраната и с техничен удар покрай Рубен направи 0:1. Този гол дойде като леден душ за домакините, които играеха по-добре до този момент.

В 24-ата минута Роналдо започна головата си серия в мача. Португалецът оползотвори едно прекрасно центриране на Анхел Ди Мария в малкото наказателно поле и от воле опъна мрежата на Малага за 0:2. Това бе втора асистенция на бившия играч на Бенфика в двубоя.

Домакините изпаднаха в шок и Роналдо тотално ги довърши. 4 минути след първия си гол той пое една топка на границата на наказателното поле, финтира на два пъти със залъгващо движение и с плътен шут по земя в долния десен ъгъл на Рубен покачи на 0:3. Последното подаване този път бе дело на Шаби Алонсо.

Защитата на Малага напълно заспа и в 38-ата минута Роналдо заби нов гол, с който отпразнува своя хеттрик. Серхио Рамос центрира добре и португалецът засече с пета за изразителното 0:4.

През втората част мадридчани намалиха оборотите, а домакините нямаха късмет да отбележат на няколко пъти. В 49-ата минута Хоакин изпълни прекрасно пряк свободен удар над стената, но топката срещна горната греда зад Касияс.

Рондон и Демикелис направиха нови пропуски за отбора на Мануел Пелегрини, а Фернандес тресна втора горна греда в 78-ата минута с бомбен шут отблизо. В края Рубен спаси снаряд на Криситано Роналдо от фаул и с така остана само с 4 гола в мрежата си.

С тази победа Реал Мадрид излезе начело в Ла Лига 19 точки, поне до края на мача Барселона - Севиля, който се играе в момента. "Белия балет" има 19 точки, а Барса 17 и мач по-малко.