3. "Белия балет" отново мачка, Роналдо чупи рекорди (видео)

"Белия балет" отново мачка, Роналдо чупи рекорди (видео)

"Жълтата подводница" не успя да застане на пътя на тима на Жозе Моуриньо

Испанският колос Реал Мадрид постигна победа в гостуването си на Виляреал от 37-ия кръг на Примера Дивисион. „Белия балет” се наложи с 3:1 в мача, проведен на „Ел Мадригал”, а по този начин отборът, предвождан от Жозе Моуриньо, записа 28-ата си победа от началото на сезона. „Жълтата подводница” на няколко пъти можеше да достигне на равенството, но отбраната на Реал се представи силно и не допусна втори гол. В края на мач пък дойде и третото попадение за „белия балет”, което сложи край на интригата в срещата. Друго интересно от срещата бе това, че с двата гола, които Кристиано Роналдо отбеляза в днешния мач, португалецът вече има 38 в актива си, като по този начин изравни рекорда за отбелязване на най-много попадения за един шампионат.

Първата по-интересна ситуация в срещата се превърна в гол. Кака изведе по великолепен начин Марсело, който от около десет метра забоде топката в долния ляв ъгъл на Диего Лопес.

Виляреал бързо можеше да се върне в мача, но ударът на Джузепе Роси не попадна в рамките на вратата на Икер Касияс. В 22-ата минута пък дойде и моментът, когато преднината на „белия балет” бе удвоена. Кристиано Роналдо отправи страхотен изстрел от повече от 15 метра, който се оказа неспасяем за Лопес. Така преднината на Реал нарасна на два гола. Резултатът бе 0:2 и на почивката на мача.

През второто полувреме имаше повече ситуации пред двете врати, а в 51-ата минута Кани върна „жълтата подводница” в мача, след като съумя да преодолее Икер Касияс.

Последваха интересни ситуации и пред двамата вратари. Гол за Виляреал можеше да отбележят Жоан Капдевиля и Марко Рубен, но така и не успяха да преодолеят стража на мадридчани. За Реал добри ситуации не съумяха да реализират Пепе, Йозил и Роналдо.

В даденото от съдията продължение падна и третият гол за Реал, който бе отбелязан от Кристиано Роналдо. Португалецът изпълни блестящо пряк свободен удар от далечно разстояние, а Диего Лопес нямаше как да отрази и топката влетя в мрежата му.

Така „белия балет” продължава да заема втората позиция и е с актив от 89 точки. Виляреал загуби и теоретични шансове за третото място и е четвърти с 62.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"