3. „Белия балет” обърна опашкаря Сарагоса у дома и хвърли ръкавицата на Барса (видео)

Реал (Мадрид) дръпна с 8 точки пред каталунците след 3:1 на „Бернабеу”

Лидерът във временното класиране на испанската „Ла Лига” Реал (Мадрид) записа пета поредна победа в първенството, след като победи на своя „Сантяго Бернабеу” последния в подреждането Сарагоса с 3:1.

Срещата от 20-ия кръг започна повече от изненадващо, тъй като малко след изтичането на първите 10 минути гостите стигнаха до гол аванс.

Попадението в 11-ата минута вкара Анхел Лафита, който се възползва от пас на Карлос Аранда и така попари надеждите на столичани, че ще запишат първата си суха мрежа от 10 мача насам.

Веднага, след като получиха гол момчетата на Жозе Моуриньо овладяха инициативата и започнаха да търсят изравнителното попадение.

То падна в 32-ата минута, в която носещият известна вина за аванса на гостите Рикардо Карвальо изведе отлично Кака и бразилецът технично преодоля стража на Сарагоса за 1:1.

Така паузата дойде при равенство, а само пет минути след подновяването на играта „Белия балет” осъществи пълен обрат в срещата, повеждайки с 2:1.

При попадението на Кристиано Роналдо, който бе изведен от Йозил на далечната греда, останаха известни съмнения за засада, но така или иначе португалецът записа на сметката си 24-ия гол за сезона и втори за своя тим.

Третото попадение за „Кралския клуб” реализира асистентът за второто – Месут Йозил, който вкара в 56-ата минута след асистенция на Кака и така оформи крайното Реал (Мадрид) – Реал (Сарагоса) 3:1.

След победата „Кралския клуб” събра 52 точки и дръпна с осем пред шампиона Барселона, който по-късно тази вечер гостува на Виляреал в опит да не изгуби от поглед своя основен конкурент за титлата, докато Сарагоса остана на последно място с 12 пункта от 20 мача.