3. Белгия с класика срещу Люксембург (ВИДЕО)

Белгия с класика срещу Люксембург (ВИДЕО)

Защитник на ЦСКА направи дузпа срещу "червените дяволи"

Белгия се наложи с категоричното 3:0 над Люксембург на „Крал Болдуин“ в Брюксел в приятелски мач. За гостите игра защитникът на ЦСКА Енес Махмутович, който имаше роля за първия гол на белгийците.

Това бе последен мач за „Червените дяволи“ преди началото на Европейското първенство в Германия. Белгия е в една група с отборите на Украйна, Румъния и Словакия.

В третата минута Белгия имаше добра възможност да излезе напред в резултата, след като Кевин Де Бройне си освободи пространство за удар и шутира към долния десен ъгъл, но Антони Морис направи изключително спасяване.

В седмата минута се откри нов шанс за домакините. Де Бройне пусна към Ромелу Лукаку, който овладя топката и нанесе опасен удар, който профуча покрай десния страничен стълб.

В 43-ата минута Белгия все пак стигна до попадение. Ромелу Лукаку напредна в наказателното поле и бе фаулиран от Енес Махмутович, което доведе до дузпа. С изпълнението се нагърби именно Лукаку, който вкара д долния ляв ъгъл за 1:0.

В 57-ата минута Белгия реализира и второ попадение. Жереми Доку направи изумителен пробив по левия фланг и навлезе в наказателното поле, след което пусна към Лукаку, който отблизо завърши прецизно в долния ляв ъгъл за 2:0.

Две минути по-късно Лукаку имаше шанс да оформи хетррик, но не сполучи, след като стреля към долния десен ъгъл, а Морис успя да избие. В 68-ата минута Йоан Бакайоко нанесе силен удар към левия ъгъл, но стражът на Люксембург изби.

В 81-вата минута Вут Фаес даде изумително подаване за Леандро Тросар, който овладя елегантно топката с едно докосване, нагласи си топката и с хубав удар към долния десен ъгъл оформи крайното 3:0 в полза на Белгия.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)