3. Байерн сложи ръка на титлата в Германия след 2:1 над Шалке

Байерн сложи ръка на титлата в Германия след 2:1 над Шалке

Баварците опасно близо до 21-а титла в Бундеслигата след успех като гост и човек по-малко

Байерн (Мюнхен) спечели дербито на годината в немската Бундеслига срещу Шалке. Момчетата на Луис Ван Гаал спечелиха домакинството си над „миньорите” от Глезенкирхен с 2:1. Франк Рибери откри резултата в 25-ата минута, а секунди след това Томас Мюлер удвои. Отговорът на Шалке не закъсня и в 31-ата минута Кевин Курани върна интригата в двубоя. Домакините трябваше да изиграят второто полувреме с човек по-малко, след като за два бързи жълти картона терена напусна Хамит Алтънтоп. Шалке също остана с човек по-малко, но това се случи в 93-ата минута, а червеният цвят видя Марсело Бордон.

Много бе заложено на карта преди дербито на върха. Феликс Магат имаше уникалния шанс да направи решителна стъпка към два рекорда в Бундеслигата, ако бе извел тима си до победата. Магат е единственият специалист, който може да стане шампион с два различни тима в рамките на два последователни сезона, след като миналата година спечели сребърната салатиера с Волфсбург. Той също така има шанса да стане единственият специалист печелил първенството с три различни отбора. Шалке също така преследва първа титла от 1958 шампионатни кръга насам.
Последната си победа над Байерн Шалке взе преди година, когато Шалке спечели на „Алианц арена” с 1:0, а това се оказа последният мач на Юрген Клинсман начело на баварците.

Срещата започна с натиск на гостите. Франк Рибери стреля застрашително от пряк свободен удар. Шалке реагира едва след 12 минути, когато Джеферсън Фарфан връхлетя Ван Буйтен у спечели нарушение в опасна близост до вратата на Йорг Бут. След това Ракитич стреля неточно с глава, а Курани пропусна да се възползва.

Чистите положения през първото полувреме бяха кът, докато не се стигна до 25-ата минута. Рибери откри резултата със страхотно
воле, след като топката бе върната на границата от Ивица Олич. Секунди по-късно Алтънтоп отне топката от Рафиня и продължи незабавно към Ивица Олич, който бе на линията на засадата. Хърватинът напредна към вратата на Мануел Нойер и пусна топката пред ръцете на стража към Томас Мюлер. Нападателят реализира безпроблемно в опразнената врата за 2:0.

Шалке отвърна в 31-ата минута. Рафиня центрира от лявото крило към Курани. Нападателят надскочи защитата в червени екипи и с прехвърлящ удар с глава насочи топката към далечния ъгъл за 1:2.
Байерн остана с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Алтънтоп за грубо нарушение срещу Рафиня.
През втората част Шалке наложи контрол върху играта и се впусна стремително в търсене на изравнителен гол. Отбраната на Байерн обаче работеше добре и домакините трудно достигаха до пределите на наказателното поле. Луис Ван Гаал заложи на по-дефанзивен подход и извади от игра Франк Рибери. В оставащите минути Шалке не успя да намери пролуки в баварския бетон, а в последната минута втори жълт и съответно червен картон получи и Марсело Бордон.

С оставащите пет кръга до края на първенството пред Байерн има още едно сериозно предизвикателство в лицето на Байер Леверкузен, което идва в следващия кръг. Шалке също среща един по-сериозен съперник. Това е Вердер в предпоследния кръг на първенството. По всичко личи, че двубоят ще се окаже решаващ за титлата.

Байерн се върна на върха на класирането с 59 точки, на една след тях е Шалке с 58. Леверкузен заема трето място с 53.

Шалке – Байерн 2:1
1:0 Рибери 25’
2:0 Мюлер 26’
2:1 Курани 31’

За Шалке: Нойер, Рафиня, Бордон, Вестерман, Хьоведес (Шмиц – 85’), Ракитич, Матип (Баумьохан – 43’), Клуге (Джунмин – 59’), Фарфан, Еду Курани;
Наставник: Феликс Магат;

За Байерн: Йорг Бут, Лам, Ван Буйтен, Бадщубер, Контенто, Алтънтоп, Ван Бомел, Швайнщайгер, Рибери (Пранич – 68’), Мюлер, Олич (Гомес – 70’);
Наставник: Луис Ван Гаал;

Рефер: Мануел Грефе;

Стадион: „Фелтинс Арена” 61 673 – посетители;
Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи