3. Байерн си върна върха в Бундеслигата след бой над Бременските музиканти (видео)

Байерн си върна върха в Бундеслигата след бой над Бременските музиканти (видео)

Баварците се наложиха с 4:1, резервата Робен с два гола от дузпи

Германският гранд Байерн (Мюнхен) разби с 4:1 гостуващия Вердер (Бремен) в дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата и по този начин отново оглави временното класиране на шампионата.

Баварците, които загубиха последните си два двубоя в първенството, поведоха пред 69 000 зрители на своя „Алианц-Арена” чрез Франк Рибери.

В 22-ата минута французинът преодоля вратаря с шут от границата на наказателното поле, но в самото начало на втората част грешка в защитата позволи на Маркус Розенберг да шутира от дъгата и да възстанови равенството.

Малко след това в игра се появи Ариен Робен, който в 69-ата минута отново даде гол аванс на домакините, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Волф срещу Томас Мюлер.

В 75-ата гол на Марио Гомес беше отменен заради засада, но 120 секунди по-късно Рибери "открадна" попадението на германския национал, който финтира стража и в последния момент остави топката на своя колега - 3:1.

Нервите на играчите на Вердер явно бяха опънати, защото Аарън Хънт си изпроси директен червен картон за влизане с бутоните в краката на Тони Кроос в 81-ата минута, а малко след това Байерн получи нова дузпа след нарушение на Сократис срещу Рибери. Робен отново застана зад топката и оформи крайното 4:1.

С успеха тази вечер най-титулуваният клуб в Германия си върна първото място в класирането с 31 точки. На втора позиция остават Борусия (Д) и Борусия (М) с по 30, които в срещата помежду си днес поделиха точките след 1:1.

НА ЖИВО: Астън Вила - Байерн Мюнхен (СЪСТАВИ)

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия