3. Байерн се класира с лекота за финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн се класира с лекота за финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците ще спорят за титлата от Световното клубно първенство след 3:0 над Гуангджоу

Шампионът на Европа Байерн (Мюнхен) се класира с лекота за финала на Световното клубно първенство, след като тази вечер се справи с 3:0 над китайския Гуангджоу. Срещата се игра на стадион "д'Агадир", а за титлата баварците ще спорят с победителя от Раджа Казабланка и Атлетико Минейро.

Баварците диктуваха случващото се на терена през целия мач, но вкараха головете си в рамките само на 7 минути. Възпитаниците на легендарния Марчело Липи пък не успяха да се противопоставят на германците, отправяйки едва един-едничък удар към вратата на Нойер, който дори бе неточен.

Натискът на европейците започна още от първия съдийски сигнал, като Лам и Кроос стреляха неточно. В 16-ата минута пък Алкантара шутира опасно, ала топката срещна лявата греда на китайците.

Последваха няколко пропуска на Франк Рибери преди да се стигне до 40-ата минута, когато именно французинът даде аванс на Байерн. Тогава той навлезе в наказателното поле отляво и с изстрел от много труден ъгъл успя да преодолее стража на азиатците за 1:0.

Само 4 минути след това Манджукич сложи точка на спора, засичайки с глава центриране на Алкантара за 2:0.

Още в самото начало на второто полувреме пък, в 47-ата минута, баварците съвсем убиха интригата с хубав гол на Гьотце, който получи пред наказателното поле от Алаба и с прецизен шут оформи крайното 3:0.

До края на мача баварците изтърваха още половин дузина положения, докато Хао отправи единствения шут за Гуангджоу - в 76-ата минута и той бе неточен.

Така Байерн (Мюнхен) се класира за финала, където ще чака победителя от утрешния сблъсък между Раджа Казабланка и Атлетико Минейро.

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите