3. Байерн сдаде титлата след 2:2 с Хофенхайм като гост

Байерн сдаде титлата след 2:2 с Хофенхайм като гост

Шампионът Байерн (Мюнхен) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Хофенхайм в ключова среща от 33-ия предпоследен кръг в немската първа Бундеслига. Многобройните пропуски на Лука Тони лишиха баварците от три точки и сега Байерн ще трябва да се надява на грешна стъпка от страна на Волфсбург в последния кръг. Дори при равенство „вълците” ще станат шампиони, а баварците ще треперят за мястото си в Шампионската лига, защото Щутгарт и Херта дебнат зад тях.

Срещата започна равностойно и двата отбора набързо си размениха по няколко положения, преди да се стигне до 16-ата минута, когато Рибери изведе Байерн напред в резултата с хубав удар с десния как от границата на наказателното поле. Домакините от Хофенхайм моментално отговориха на гола и в 21-ата минута Демба Ба прониза Ханс Йорг Бут отблизо, с което изравни резултата – 1:1. Само 8 минути по-късно домакините направиха пълен обрат с гол на бразилеца Карлос Едуардо – 2:1.

Байерн натисна своя съперник, но без резултат. Нещо повече – по-чистите положения се откриха пред Демба Ба, който обаче на три пъти от чиста позиция не успя да преодолее Бут. Все пак 2 минути преди края на първата част Лука Тони успя да изравни резултата, след като Рибери му поднесе топката в малкото наказателно поле.

Гостите наложиха тотален натиск в началото на втората част и започнаха да редят атака след атака, но пропуски за баварците направиха Лука Тони, Подолски и Ван Буйтен. В игра се появи и възстановилият се Мирослав Клозе, но и той не помогна на своя отбор. Хофенхайм пък играеше предимно на контраатаки и можеше да накаже Байерн на два пъти, но Демба Ба и резервата Фабрисио не успяха да намерят целта.

Времето си минаваше, а Байерн не създаваше опасни положения. Лука Тони и Франк Рибери се нагърбиха със задачата да вкарат трети победен гол, но късметът обърна гръб и на двамата. Байерн наложи тотален натиск в последните минути на срещата и стигна до чисто положение в добавеното време, но удар на Лука Тони от границата наказателното поле премина високо над вратата на Хофенхайм.

Така резултатът остана непроменен и баварците стъпиха накриво в най-важния момент от надпреварата. Байерн има 64 точки в актива си, 2 зад лидера Волфсбург и само головата разлика ги държи над третия Щутгарт. Хофенхайм остана 7-и с 52 точки в актива си и няма шанс за евро участие догодина.

Хофенхайм – Байерн (Мюнхен) 2:2

0:1 Рибери 16’
1:1 Ба 21’
2:1 Едуардо 29’
2:2 Тони 43’

Хофенхайм
: Хилдебранд, Компер, Ворсах, Иберсбергер (Фабрисио 57’), Вайс, Густаво, Едуардо, Салихович, Ба, Велингтон (Янкер 47’), Огбуке

Байерн
: Бут, Лусио, Ван Буйтен, Лам, Демикелис, Рибери, Ван Бомел, Соса (Зе Роберто 63’), Швайнщайгер (Боровски 87’), Тони, Подолски (Клозе 81’)

Жълти картони
: Густаво, Салихович (Хофенхайм), Лам, Швайнщайгер (Байерн)

Съдия
: Вайнер

Стадион
: „Рейн-Некар Арина”

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1