3. Байерн с търпелива победа над Шалке (ВИДЕО)

Байерн с търпелива победа над Шалке (ВИДЕО)

Томас Мюлер се изравни с клубната легенда Паул Брайтнер

Действащият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) се наложи над Шалке 04 с 3:1 като гост в Гелзенкирхен, като успя да стигне до победата през второто полувреме.

Байерн откри още в 9-ата минута, когато силен удар на Давид извън наказателното поле рикошира в крака на Леон Горецка, топката промени траекторията си значително и влетя в обратния ъгъл.

Шалке съумя да отговори бързо с изравнителен гол в 17-ата минута. Лерой Сане направи невероятен рейд, като тръгна още преди централната линия, подаде на Макс Майер, който с фалцов удар от границата на наказателното поле изненада Мануел Нойер.

Байерн се нуждаеше от доста време, за да достигне до втори гол, но действаше търпеливо. В 69-ата минута Робен намери Хави Мартинес, който беше много добре пласиран между защитниците и направи 2:1 за първия си гол от май 2013 г.

Крайното 3:1 оформи Томас Мюлер в 90-ата минута. Той укроти подаване на резервата Джошуа Кимих в наказателното поле и технично прати в далечния ъгъл.

Мюлер вкара 12-ия си гол този сезон в Бундеслигата и общо 83-и за Байерн в първенството, с който достигна клубната легенда Паул Брайтнер на 10-ото място в историята на баварците.

Байерн остава едноличен лидер с 37 точки, като води с 8 пред Борусия (Дортмунд), който в петък падна 1:3 от Хамбургер. Шалке е седми с 20 точки.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг