3. Байерн с 12-та победа в Бундеслигата от началото на сезона /обновена/ (+ВИДЕО)

Байерн с 12-та победа в Бундеслигата от началото на сезона /обновена/ (+ВИДЕО)

Байер Леверкузен се наложи с 4:1 като гост на Вердер (Бремен), вижте как завършиха и другите мачове от немското първенство, играни в сряда

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна 12-ата си победа в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като надви с 2:0 като гост на Фрайбург в мач от 14-ия кръг на немското първенство. Баварците владееха топката повече от своя съперник и създадоха повече голови положения, като заслужено се поздравиха с трите точки.

Тимът на Юп Хайнкес излезе напред в резултата в 12-ата минута. Байерн получи правото да изпълни дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Оливер Сорг в наказателното поле на Фрайбург, а зад топката застана Томас Мюлер. Полузащитникът не сбърка от бялата точка и изведе баварците с гол напред. В 18-ата минута Фрайбург остана с десет души, след като Фалу Диане получи директен червен картон за нарушение срещу Чердан Шакири.

До почивката Байерн създаде още няколко опасности пред вратата на домакините, а в самия край на първото полувреме удар на Данте срещна напречната греда. Нов гол в мача до края на първата част обаче не падна и след 45 минути игра Байерн водеше на Фрайбург с 1:0.

Баварците успяха да достигнат до втория си гол в мача в 79-ата минута, когато Анатолий Тимосчук бе намерен от Филип Лам и след хубав удар с десния крак забоде кълбото в мрежата на домакините.

Така Байерн спечели срещата с 2:0 и продължава да е лидер в първенството, като вече има актив от 37 точки и е с цели 10 пред втория – Байер Леверкузен, който днес постигна победа с 4:1 като гост на Вердер (Бремен). Двубоят се игра на „Везерщадион”, а гостуващият тим излезе с гол напред в 31-ата минута, когато Гонсало Кастро се разписа във вратата на Себастиан Миелиц. „Аспирините” поведоха с 2:0 в 52-ата минута, след като Гонсало Кастро отбеляза втория си гол в мача, но само 2 минути по-късно Вердер намали на 1:2 след попадение на Нилс Петерсен.

До края на двубоя обаче Байер Леверкузен вкара още две попадения. Симон Ролфес бе точен за 3:1 в полза на „аспирините” в 74-ата минута, а в 79-ата Йенс Хегелер оформи крайното 4:1.

След поражението Вердер остава с 18 точки, като заема 12-ата позиция.

В друг двубой от кръга Щутгарт се наложи с 2:1 като домакин на Аугсбург, а Борусия (Мьонхенгладбах) надви с 2:0 Волфсбург на свой терен. Нюрнберг пък надделя с 4:2 като домакин на Хофенхайм.

Щутгарт 2:1 Аугсбург
11’ 1:0 Траоре
44’ 1:1 Коо Я Чеол
69’ 2:1 Ибишевич

Борусия Мьонхенгладбах 2:0 Волфсбург
11’ 1:0 Аранго
44’ 2:0 Янчке

Нюрнберг 4:2 Хофенхайм
6’ 1:0 Кийотаке
33’ 1:1 Шиплок
43’ 2:1 Нилсон
69’ 3:1 Полтер
81’ 3:2 Салихович (дузпа)
86’ 4:2 Кийотаке

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити