3. Байерн прати Дортмунд в зоната на изпадащите след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн прати Дортмунд в зоната на изпадащите след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ариен Робен от дузпа в края донесе заслужени три точки за баварците в дербито

Байерн заслужено победи Борусия Дортмунд, обръщайки съперника до 2:1, като прекъсна негативната серия от 4 мача без успех като домакин срещу тима на Юрген Клоп. Освен това, баварците пратиха в зоната на изпадащите „жълто-черните”, причинявайки им 5-а поредна загуба в първенството. Реализирана дузпа в 85-ата минута отстрана на Ариен Робен донесе трите точки за Байерн. А в грешник за гостите се превърна Невен Суботич.

Преди мача треньорът на Байерн Пеп Гуардиола имаше само четири загуби срещу германски отбор, като три от тях бяха именно срещу Борусия.

Роман Вайденфелер извади свиреп удар на Ариен Робен над напречната греда в 8-ата минута.

Малко по-късно Дортмунд отвърна с удар на Хенрих Мхитарян, който срещна външната страна на страничната греда при преодолян Мануел Нойер.

Байерн беше по-опасният отбор, като пропуски направиха Томас Мюлер и Ариен Робен.

Въпреки това, Борусия поведе в 30-ата минута. Центриране на Пиер-Емерик Обамеянг отдясно бе посрещнато с глава от Марко Ройс и след рикошет в Мехди Бенатия топката навести мрежата.

Вайденфелер отърва Дортмунд до почивката. Робен пък направи пореден пропуск.

Отново вратарят бе на висота при опит на бившия играч на Дортмунд Левандовски, като Вайденфелер изби с крака.

Шинджи Кагава пък пропусна да удвои аванса на гостите. Ударът му беше неточен.

Франк Рибери се появи 20 минути преди края, за да спасява положението. Само минута по-късно Роберт Левандовски направи 1:1 след асистенция на Рибери.

И шест минути преди края грешка на резервата Суботич доведе до дузпа за Байерн. Сърбинът сам позволи на Рибери да открадне топката и да навлезе в пеналтерията, където беше задържан за ръката от Суботич и реферът посочи бялата точка. Робен безапелационно реализира.

15 1 Щутгарт 10 2 3 5
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1