3. Байерн подчини Борусия Дортмунд на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Байерн подчини Борусия Дортмунд на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Баварците надиграха немския шампион и спечелиха сблъсъка от четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия с 1:0

Отборът на Байерн Мюнхен победи с минималното 1:0 Борусия Дортмунд в четвъртфиналния сблъсък помежду им от турнира за Купата на Германия. Мачът се игра на „Алианц Арена” в Мюнхен, а след успеха над немския шампион тимът на Юп Хайнкес си осигури място на полуфиналите на надпреварата. Единственото попадение в двубоя отбеляза Ариен Робен в 43-ата минута.

Байерн доминираше през първата част и на няколко пъти имаше добри възможности за отбелязване на гол във вратата на Роман Вайденфелер, докато Борусия не успя да създаде нищо по-опасно пред Мануел Нойер.

Ариен Робен стреля опасно с левия крак в 8-ата минута, но Роман Вайденфелер отрази изстрела на холандеца. Малко преди да изтече първият четвърт час от началото на двубоя Филип Лам центрира кълбото, а Фелипе Сантана изби кълбото с глава, щато то отиде застрашително към вратата на гостите. Роман Вайденфелер обаче внимаваше и изби, а след това Тони Кроос не успя да уцели топката добре и тя излезе в аут.

Марио Манджукич също пробва късмета си, но ударът му от малък ъгъл не попадна в очертанията на вратата. В 37-ата минута домакините отново бяха много близко до гол. Бастиан Швайнщайгер намери с отличен пас Хави Мартинес, който стреля директно от воле с десния крак, но Роман Вайденфелер с отлична намеса отрази изстрела. 3 минути по-късно Ариен Робен се озова на чиста позиция, но стреля извън рамките на вратата.

Така се стигна до 43-ата минута, когато добрата игра на баварците доведе до резултат и домакините успяха да излязат с гол напред. Това се случи, след като Ариен Робен отправи брилянтен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Роман Вайденфелер. При аванс от един гол в полза на домакините дойде и почивката.

В 53-ата минута Борусия имаше отлична възможност да възстанови равенството, след като Илкай Гюндоган нанесе страхотен изстрел отдалеч, но Мануел Нойер спаси. В 60-ата минута Тони Кроос стреля страхотно към Роман Вайденфелер, който обаче внимаваше и изби.

В следващите минути нямаше много вълнуващи моменти пред двамата вратари, а в 77-ата Илкай Гюндоган отправи нов изстрел към Мануел Нойер, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Малко след това Данте имаше две страхотни възможности да отбележи, но при единия му удар играч на Борусия изби от голлинията, а при втория – Роман Вайденфелер изчисти в корнер. Удар с глава на Марио Манджукич в 87-ата минута също бе спасен от вратаря на гостите.

Така Байерн Мюнхен спечели мача с 1:0 и се класира за полуфиналите, където място вече си осигуриха отборите на Фрайбург, Волфсбург и Щутгарт.