3. Байерн отново разпиля Спортинг, този път със 7:1

Байерн отново разпиля Спортинг, този път със 7:1

В среща-реванш от 1/8- финалите на Шампионската лига играна на „Алианц Арена”, отборът на Байерн (Мюнхен) разби за втори път тима на Спортинг (Лисабон) с внушителното 7:1. Така, с общ резултат от двата мача 12:1 немците се класираха за 1/4- финалите на надпреварата.

Байерн (Мюнхен) разби отново тима на Спортинг (Лисабон) в осминафиналите на Шампионската лига. Този път немците победиха с внушителното 7:1 и общ резултат от двата мача 12:1 се класираха за четвъртфиналите на надпреварата.

Срещата започна много динамично, като отборът на домакините имаше териториално предимство. Още в 7-ата минута,страхотен удар с левия крак на Лукаш Подолски извън наказателното поле попадна в горния ъгъл на вратата, пазена от Патрицио, и така Байерн поведе с 1:0. Натискът на „баварците” продължи и след гола, като в 19-ата минута удар на ван Бомел бе избит от вратаря на гостите, а при добавката на Клозе топката срещна гредата и само това предотврати резултата да бъде удвоен.

В 34-ата минута обаче, след слаба намеса на вратаря на гостите, Подолски със задна ножица успя да покачи на 2:0 за немския тим. Само 5 минути по-късно, след центриране от ъглов удар, централният бранител на Спортинг Полга си отбеляза злощастен автогол и така цифровото изражение в полза на възпитаниците на Юрген Клинсман стана 3:0. В 42-ата минута капитанът на гостите Моутиньо намали на 1:3, след като отбеляза със силен удар извън границите на наказателното поле. Още в следващата минута обаче, след като проби отдясно, Лел подаде за Швайнщайгер, който пусна спокойно топката покрай вратаря Патрицио за 4:1. При този резултат дойде и почивката, като зрителите на двубоя видяха цели 5 попадения само за едно полувреме.

Втората част започна по-спокойно, като двамата треньори направиха по две смени още след почивката. Домакините обаче търсеха още попадения във вратата на Патрицио. В 74-ата минута резервата на Байерн Мюлер проби отдясно и центрира, а избитата топка попадна във ван Бомел, който необезпокояван отбеляза за 5:1. В 82-ата минута Клозе бе фаулиран в наказателното поле от Педро Силва, след което сам отбеляза дадената от рефера дузпа за 6:1. Крайното 7:1 оформи Мюлер в 90-та минута, когато засече топката след центриране от корнер.