3. Байерн отново би Меси и Барса (ВИДЕО)

Байерн отново би Меси и Барса (ВИДЕО)

Гуардиола победи с 2:0 наследника си Херардо Мартино в първия му мач начело на каталунците

Байерн (Мюнхен) победи за трети път отбора на Барселона в рамките на няколко месеца. След като на два пъти излязоха победители в полуфиналите на Шампионската лига, „баварците“ вкараха два безответни гола вгорчиха и дебюта на Херардо Мартино начело на каталунците. Благодарение на попаденията на Филип Лам и Марио Манджукич тимът на Пеп Гуардиола спечели и турнира, носещ името на Юли Хьонес.

„Баварците“ откриха резултата още в 14-ата минута, когато Филип Лам преодоля Пинто, след прекрасен пас на Франк Рибери, и отбеляза за 1:0. Три минути по-късно Барселона бе близко от това да изравни, но Серхи Роберто пропусна.

В 22-рата минута Томас Мюлер можеше да удвои аванса на отбора си, но нацели напречната греда. Минута преди края на първата част Рафиня за малко не си отбеляза автогол, след като се опита да върне топката към Нойер. За щастие на „баварците“ кълбото срещна страничната греда.

На полувремето и двамата треньори направиха промени в съставите си, а след само 20-ина минути имаше възможност да отбележи, но Пинто спаси. В 87-ата минута обаче Манджукич успя да се разпише за треит път в предсезонната подготовка на „баварците“. След страхотен пас от Диего Контенто, хърватинът просто трябваше да подложи крака си, което бе достатъчно, за да оформи крайното 2:0.

След тази победа Хосеп Гуардиола спечели втория си трофей начело на Байерн (Мюнхен) след като вдигна трофея от Телеком Къп преди три дни.

СЪСТАВИ:

Байерн (Мюнхен): Мануел Нойер, Филип Лам, Рафиня, Даниел ван Буйтен, Данте, Алаба, Тиаго Алкантара, Тони Крос, Ариен Робен, Томас Мюлер, Франк Рибери.

Барселона: Пинто, Монтоя, Бартра, Хавиер Масчерано, Адриано, Алекс Сонг, Жонатан дос Сантос, Серхи Роберто, Алексис, Лионел Меси, Кристиан Тейо.