3. Байерн обърна щастливо Хофенхайм с гол в последната минута

Байерн обърна щастливо Хофенхайм с гол в последната минута

Късен гол на Лука Тони донесе изстрадана победа за Байерн над сензацията Хофенхайм.

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна изключително ценна победа над лидера Хофенхайм с 2:1 в първия мач от 16-ия кръг на немската първа Бундеслига. Изненадващо или не, гостите бяха по-добрият тим на терена, но опитът и класата на Байерн в крайна сметка си казаха думите. Възпитаниците на Юрген Клинсман стигнаха до пълен обрат и се изравниха по точки със своя съперник.

Изненадващо първото полувреме започна с натиск на гостите и още в самото начало пред Обаси се откри добра възможност, но ударът му попадна право в ръцете на Рензинг. Байерн опитваше да задържа топката, но футболистите на Хофенхайм много добре пресираха своя съперник и не позволяваха на баварците да създават опасни атаки. След 30-ата минута натискът на Хофенхайм стана още по-силен и само добрата игра на Лусио и вратаря Рензинг спасиха шампиона от попадение.

Истинският екшън дойде през втората част. Натискът на гостите продължи и още в 49-та минута дежурният голмайстор на Хофенхайм Ведад Ибишевич се освободи от опеката на Ван Буйтен в наказателното поле и отблизо прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Рензинг, вкарвайки 18-ия си гол от 16 мача от началото на сезона.

Противно на очакванията гостите продължиха да диктуват събитията на терена. В 49-ата минута Едуардо отправи силен удар по земя от около 25 метра, а Рензинг с мъка изби в корнер. Няколко минути по-късно отново Едуардо внесе смут в отбраната на Байерн, след като нахлу отляво в наказателното поле и стреля, но ударът му бе избит в последния момент.

Байерн имаше голям късмет и в 59-ата минута Филип Лам пое топката от центъра на, навлезе на скорост и стреля от границата на наказателното поле. Гостите от Хофенхайм имаха лош късмет, след като топката рикошира в капитана на тима Компер и прехвърли неспасяемо вратаря Хаас - 1:1.

Последва лек натиск на Байерн и Лука Тони изпусна добра възможност, след като с удар с глава прати топката над вратата. В 86-та минута влезлият като резерва босненец Салихович направи страхотно двойно подаване със своя сънародник Ибишевич. Вторият върна топката с пета към Салихович, който излезе на добра позиция, стреля, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря Рензинг. Минута по-късно Тони имаше нова възможност за гол, но отново не успя да улучи вратата.

Буквално в последната минута на даденото от съдията продължение пред италианеца се откри още една добра възможност и този път опитният голмайстор не сгреши и даде така ценната победа на своя тим, макар и донякъде незаслужена с оглед на представянето на двата отбора.

След тази победа Байерн събра 34 точки и се изравни с Хофенхайм, но остана на втора позиция, заради по-лошата си голова разлика от новака в първа Бундеслига.

Тер Стеген: Тази загуба боли