3. Байерн не срещна проблеми срещу Кайзерслаутерн (видео)

Байерн не срещна проблеми срещу Кайзерслаутерн (видео)

Баварците биха "лаутерите" на ходом с 2:0, Гомес и Мюлер се разписаха

Байерн (Мюнхен) продължава с пълно темпо гонитбата на върха в Бундеслигата. В 21-ия кръг баварският колос взе рутинна победа с 2:0 у дома срещу Кайзерслаутерн с голове на Марио Гомес и Томас Мюлер и затвърди традицията да играе много силно срещу този съперник.

Преди мача Байерн бе спечелил всичките си 7 предишни мача като домакин срещу „дяволите” и не се бе разписвал в само два от последните си 41 мача срещу тях вкъщи.

Като потвърждение на тенденцията отборът Юп Хайнкес намери мрежата още с първата си по-опасна атака в мача на „Алианц Арена”. Хубава атака отляво позволи на Рибери да преодолее Сахан и да центрира на задната греда, където Марио Гомес просто чукна във вратата за 1:0. Така в 4 мача срещу „лаутерите” Супер Марио вече има 8 гола и показа, че това е един от любимите му съперници.

Байерн имаше тотален превес, а гостите се бранеха с 10 души зад топката. Подредената защита на К’Лаутерн издържа до 30-ата минута, когато се пропука фатално за втори път.

Тони Кроос центрира от ляво от пряк свободен удар, вратарят Кевин Трап не се намеси добре, не можа да лови и Томас Мюлер вкара с глава в опразнената мрежа – 2:0.

До края на полувремето баварците предпочитаха да разиграват спокойно в своята половина и да чакат съперника да ги пресира.

Втората част мина без напрежение за Байерн, като Кайзерслаутерн не намери начин да притисне именития си противник. Робен на два пъти можеше да направи преднината на домакините класическа, но Трап беше на висота в тези случаи и се намеси добре.

Дик центрира добре от фланга, но нямаше кой да засече при една от малкото опасни ситуации за гостите. Отборът на Хайнкес предпочете да спести сили и да доиграе мача на ходом, което в крайна сметка стигна за запазване на суха мрежа и рутинен триумф с 2:0.

Байерн остава втори с 44 точки, на 2 зад шампиона Борусия (Дортмунд), който спечели минимално с 1:0 срещу Байер Леверкузен. Кайзерслаутерн вече е в зоната на изпадащите, като със своите 18 точки заема 16-та позиция.

В друг мач от 21-кръг в Бундеслигата Хановер открадна точка като гост на Майнц 05 с гол в заключителните секунди. Египтянинът Мохамед Зидан даде аванс на Майнц още в 7-ата минута, но само 60 секунди преди края на редовното време резервата Артур Собих, който се появи на терена само 4 минути преди това, успя да изравни за 1:1.

Майнц 05 държи 12-то място с 23 пункта, докато Хановер е седми с 31.

Вратарят на Хебър стана национал

Кабо Верде прати повиквателна за Марсио да Роса

Треньорът на Лайпциг: Ситуацията не е добре

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)