3. Байерн не срещна проблеми с Щутгарт, Кагава се завърна с гол в Дортмунд (+РЕПОРТАЖИ)

Гьотце и Рибери бележат за баварците, които се изравниха с Леверкузен на върха

Байерн (Мюнхен) победи 2:0 гостуващия Щутгарт в третия кръг на Бундеслигата. Голове на Гьотце и Рибери във всяко едно от полувремената осигуриха втората победа на баварците, която бе абсолютно закономерна с оглед показаното на терена.

Победата изравняват Байерн на върха на таблицата с Байер Леверкузен. Двата отбора имат по 7 точки. „Аспирините” обаче са първи заради по-добрата си голова разлика.

Новото попълнение Мехди Бенатия беше оставен на пейката за домакините. Данте партнираше на Джером Боатенг и Холгер Бадщубер в центъра на защитата. Друго лятно попълнение – Шаби Алонсо, започна в халфовата линия. Марио Гьотце получи по-свободна роля зад Томас Мюлер и Роберт Левандовски в атаката. Франк Рибери беше сред резервите, докато Ариен Робен липсваше.

Първата чиста възможност се падна на Томас Мюлер, който стреля с глава, но Свен Улрайх спаси. Вратарят се справи и с Марио Гьотце преди това.

Байерн поведе в 27-ата минута, когато Алонсо изпъни чудесно свободен удар, а Щутгарт не успя да изчисти добре топката. Марио Гьотце овладя дълбоко в наказателното поле преди да запрати топката зад Улрайх в долния ляв ъгъл.

Само попадението на Гьотце разделяше двата отбора на почивката, което не беше малко. Бадщубер обаче трябваше да напусне принудително поради контузия в коляното. За Щутгарт Рюдигер впечатли в сърцето на защитата, но Байерн притежаваше топката през по-голямата част от първото полувреме.

За втората част Ведад Ибишевич отстъпи мястото си на Филип Костич.

В 72-ата минута Байерн удари гредите на два пъти чрез Алонсо и Левандовски.

Точка на спора сложи резервата Франк Рибери. Французинът, който се появи в 68-ата минута, се разписа 17 минути по-късно – в 85-ата, когато от малък ъгъл не остави шансове на Улрайх.

В края Рюдигер изчисти от голлинията нов опит на Рибери.

Така, Байерн победи без много напрежение.

В Дортмунд се завърна Шинджи Кагава, който отпразнува повторния си дебют с гол при успеха 3:1 над Фрайбург.

Адриан Рамос изведе домакините в 34-ата минута след асистенция на Гроскройц.

Кагава осигури комфортен аванс на Дортмунд 4 минути преди почивката след комбинация с Рамос.

Резервата Пиер-Емерик Обамеянг оформи класиката 12 минути преди края. Тогава той използва дисбаланс у вратаря Бурки и сред куп от играчи реализира.

Все пак усилията на Фрайбург се увенчаха с почетно попадение в добавеното време на Оливер Зорг, който беше изоставен от защитата на Дортмунд, и вкара на Вайденфелер.

Тодор Неделев не беше в групата на Майнц 05, който победи 3:1 като гост Херта Берлин.

1:1 Олич (89’)
                Втори жълт картон – Гилавоги (Волфсбург 90’)

15
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1