3. Байерн наказа Щутгарт с 5:1 за Купата на Германия

Байерн наказа Щутгарт с 5:1 за Купата на Германия

Байерн Мюнхен извърши истински погром на „Мерцедес Бенц Арена” в Щутгарт. С удивителното 5:1 гостите от южна Германия изхвърлиха един от най-големите си съпреници за Купата на Германия още в третия кръг от турнира.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща повторение на двубоя от последния кръг на немската Бундеслига, завършил 2:2. Днес Маркус Бабел прие бившия си съотборник Юрген Клинсман на „Мерцедес Бенц Арена” за втори път в рамките на един месец. Срещата от третия кръг за Купата на Германия бе първия от големите двубои, които предстоят през втората част от футболния сезон в Германия.

На базата впечатленията от показаното от двата тима през сезона досега ново равенство не изглеждаше толкова невероятно, но „баварците” не възнамеряваха да се съобразявят с популярните очаквания за мача.

Байерн започна срещата изключително силно, а в ранните моменти на двубоя предимството бе ознаменованото от Бастиян Швайнщайгер, който в 14-ата минута откри резултата. При разбъркване от дясната страна Швайнщайгер остана непокрит и с прецизен изстрел в далечния ъгъл прати топката за 1:0.

Второто попадение не закъсня и падна све минути по-късно, при което домакините паднаха в нокдаун. В 16-ата минута Франк Рибери се възползва от центриране от ляво, което бранителите на „швабите” не успяха да неутрализират и запрати кълбото зад линията.

В 22-ата бе отсъдена дузпа в полза на Байерн, но Франк Рибери стреля директно в ръцете на застиналия Йенс Леман. Две минути преди края италианският нападател Лука Тони се събуди от летаргията, в която бе изпаднал и напрваи преднината за Байерн  класическа. Дейният Рибери намери с центриране в наказателното поле извисяващият се иатлианец, който на свой ред не остави никакви шансове на германския страж.

Играта през първото полувреме бе доминирана изцяло то мюнхенските гости. След почивката ситуацията останана непроменена и Байерн с видима лекота надиграваше отбраната на Щутгарт. Въпреки явната си немощ домакините стигнаха до попадение, което за тяхно съжаление бе отменено. При пряк свободен удар в 50-ата Симак запрати топката в наказателното поле, Ренсинг изби, но Марица се възползва от възможността и върна един гол, който непосредствено след това бе отменен.

Непосредствено след това Зе Роберто нахлу в противниковата полвина и спечели нов наказателен удар. Този път Леман нямаше голям късмет, зад топката застана Швайнщайгер и без голямо колебание отбеляза втория си гол в срещата.

Добрата игра на бразилския ветеран Зе Роберто бе възнаградена с гол. При контраатака след час игра в комбинация между Рибери и Тони в средата, Зе Роберто се оказа на чиста позиция. Изпреварвайки вече позаспалата отбрана на домакините бразилецът пусна топката между краката на Леман за 5:0.

В следващите 20 минути „баварците” бяха господари на терена, като Щутгарт едва се докосваше до топката. Логично при подобна преднина Байерн върна газта и допусна почетно попадение в 84-ата минута. Негов автор стана Марио Гомез, който се възползва от неизчистена топка в непосредствена близост до вратаря Ренсинг.

Двубоя завърши без допълнителни интересни моменти в оставащите 10-ина минути. При този резултат в една от най-интересните срещи на третия кръг Байерн Мюнхен изхвърли по впечатляващ начин Щутгарт  от борбата за Купата на Германия и продължава уверено към успешна защита на миналогодишния си трофей.