3. Байерн (Мюнхен) си го изкара на Хановер - 5:1

Байерн (Мюнхен) си го изкара на Хановер - 5:1

Любопитното е, че 4 от головете бяха отбелязани с глава, а другия бе изработен след пас с глава

Германският шампион Байерн Мюнхен спря черната серия, побеждавайки Хановер с 5:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците спечелиха едва една точка от 4 мача преди този кръг, след подновяването на първенството, а в сряда отпаднаха и от Купата на страната, но днес зарадваха феновете си на „Алианц Арена”. Въпреки отсъствието на Рибери, Тони и Боровски,шампионите показаха добра игра и постигнаха солиден успех.

Любопитното е, че 4 от головете бяха отбелязани с глава, а другия бе изработен след пас с глава. Двубоят започна по познат начин напоследък – защитата на Байерн заспа и Рензинг трябваше да вади топката от мрежата след попадение на Иржи Щайнер в 15-ата минута.

Отговорът на Байерн бе бърз. В 20-ата минута Ван Буйтен отбеляза с глава след центриране на Швайнщайгер. След още 5 минути нещата се повториха. Русокосият халф на тима центрира към Клозе и нападателят стреля неспасяемо с глава – 2:1. Момчетата на Клинсман продължиха с атаките си и в 34-ата минута Клозе свали топката с глава към Алтънтоп и турският национал я заби под гредата – 3:1.

В 73-ата минута Зе Роберто центрира от корнер и Лукаш Подолски отбеляза гол, каквото не му се беше случвало от незапомнени времена. Минута преди края и Демикелис се разписа с глава, а центрирането бе отново на Зе Роберто.

Така Байерн вече дели второто място с Хофенхайм - с по 42 токчи и еднаква голова разлика (49:31), докато тимът на Чавдар Янков, който беше извън групата за мача, е на 12-о място с 24 точки.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ХАНОВЕР 5:1
0-1 Щайнер 15'
1-1 Ван Буйтен 20'