3. Байерн излъга Вердер на „Алианц арена” (видео)

Байерн излъга Вердер на „Алианц арена” (видео)

Швайнщайгер с два гола за домакините

Отборът на Байерн (Мюнхен) успя да победи Вердер (Бремен) с 2:1 на своя стадион „Алианц арена” в мач от 1/16 финалите за Купата на Германия, игран пред 64 хиляди зрители. Гостите поведоха още във втората минута, но след това мюнхенци се съсредоточиха в усилията си да вземат победата и успяха с два гола на Швайнщайгер.

Срещата започна отлично за футболистите на Томас Шааф и още във втората минута Клаудио Пизаро даде аванс на тима си след асистенция на Пер Мертезакер. Две минути по-късно Тони Кроос имаше шанс да изравни, но успя да спечели само ъглов удар

В 20-та минута Филип Лам проби чудесно по дясното крило и опита да отбележи гол с красиво прехвърляне, но топката беше избита в корнер от вратаря. Секунди по-късно Вердер изпълниха корнер, при който Прьодл остана съвсем сам срещу вратата на домакините, но ударът му с глава излезе в аут.

Седем минути по-късно Швайнщайгер вкара за 1:1 след колективна грешка в отбраната на „бременските музиканти’. Тони Кроос успя да търкулне кълбото към Швайни, който не сбърка и се озова в прегръдките на съотборниците си.

През втората част гостите нападаха повече и в 60-та минута Прьодл отбеляза попадение, което беше отменено от съдията. Никой на стадиона не разбра причината за това. Малшансът за гостите продължи и с пропуска на Марко Арнаутович, който остана сам срещу вратаря на Байерн и стреля, но в аут.

В 74-та минута Швайнщайгер вкара втори гол след пас по ширината на терена и страховит удар от около 25 метра, след който топката се озова в мрежата. До края на срещата домакините владееха повече топката и срещата завърши при резултат 2:1 за футболистите на Луис Ван Гаал.

В друг двубой от Купата на Германия Кайзерслаутерн победи с 3:0 Арминия (Билефелд) като домакин. За „лаутерите” не игра българинът Мицански, а и трите гола вкара Лакич – в 11-та, 42-та и 48-та минута. Във Франкфурт пък Айнтрахт загуби с минималното 0:1 от Шалке като гост. Герой за Шалке беше Журадо, който вкара още в 12-та минута на сблъсъка.

Байерн (Мюнхен) - Вердер (Бремен) 2:1