3. Байерн гази с 6 гола за купата (видео)

Байерн гази с 6 гола за купата (видео)

Баварците размазаха Инголщад, Щутгарт лесно минава напред

Байерн Мюнхен се върна на победния път след издънката срещу Хановер през уикенда. Баварците си изкараха яда на втородивизионния Инголщад и му смачакаха съперника с 6:0.

Томас Мюлер вкара първия гол в 33-ата минута, а Байерн не даваше индикации, че ще громи съперника след само един гол през първото полувреме. Втората част обаче бе кошмарна за Инголщад, който получи нови пет гола.

Алаба се разписа в 49-ата минута, дошлият от Енерги Хенрик Петерсен вкара нови два гола в 53-ата и 71-ата минута за 4:0. Матип си вкара автогол 8 минути преди края за 5:0, а Усами в полседната минута писа крайната шестица на гостите.

Щутгарт се разправи с втородивизионния Франкфурт и го победи с 3:0. Хемлайн откри в 4-ата минута, а Какау покачи на 2:0 в 37-ата. Минута преди края Траоре заби послдния пирон в ковчега на гостите за 3:0.

Нюрнберг излъга Ерцгебирге Ауе с 2:1 като гост и също се класира напред. Есвайн и Вайсмайер шокираха домакините с два гола в 64-ата и 68-ата минута. Кьниг върна Ауе в играта с попадение в 72-ата минута, но Нюрнберг удържа успеха.

В друг мач от третия кръг за Купата на Германия Айнтрахт и Кайзерслаутерн играят продължения след 0:0 в редовното време.