3. Байерн е есенен шампион след труден успех (ВИДЕО)

Байерн е есенен шампион след труден успех (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, голмайстори, програма и класиране в Бундеслигата

Германският шампион Байерн спечели с 2:0 баварското дерби с Инголщад в мач от XVI кръг, игран на "Алианц арена", а по този начин си гарантира и на теория, че ще зимува на върха в Бундеслигата.

Домакините от Мюнхен определено се затрудниха през първата част до попадения не се стигна, като те все пак успяха да пречупят съперника, след като в 57-ата минута техният треньор Хосеп Гуардиола подаде една бележка с указания на капитана Филип Лам.

В 65-ата минута пък Жером Боатенг изведе отлично Роберт Левандовски, който преодоля вратаря и от малък ъгъл откри резултата.

Десет минути по-късно Томас Мюлер асистира на Лам, оформил крайното 2:0 със своя първи гол от година насам.

С успеха си Байерн събра 43 точки и спечели есенния дял от шампионата в Бундеслигат, тъй като вторият Борусия (Дортмунд) изостава с осем, а до паузата има само два мача.

Междувременно Херта спечели убедително с 4:0 срещу Дармщад като гост и вече е трети с 29 точки.

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави