3. Байерн допусна първа загуба в Бундеслигата (+РЕПОРТАЖИ)

Байерн допусна първа загуба в Бундеслигата (+РЕПОРТАЖИ)

Баварците получиха три гола за 14 минути, Рибери се завърна с гол след 9-месечно отсъствие

Байерн (Мюнхен) претърпя първа загуба в Бундеслигата през този сезон. Тимът на Хосеп Гуардиола отстъпи пред своя домакин Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:3.

Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме, като три пъти топката навести мрежата на Байерн в рамките на 14 минути.

Почетния гол за баварците бе дело на Франк Рибери, който игра за първи път от девет месеца насам след 9 месеца, в 81-ата минута.

Иначе Фабиан Джонсън помогна на Борусия (Мьонхенгладбах) да сложи край на серията на Байерн от 15 мача без загуба в Бундеслигата. За последно баварците паднаха на 16 май от Фрайбург в мач от предпоследния кръг на миналия сезон.

Националът на САЩ осигури успеха в 68-ата минута, две минути след втория гол на „жребците”, дело на Ларс Щиндл. Сега ‘Гладбах са непобедени вече в 10 мача под ръководството на новия треньор Андре Шуберт.

Байерн плати за редицата си пропуски през първото полувреме и Оскар Венд откри резултата в 54-ата минута.

Франк Рибери влезе 15 минути преди края и се завърна след 269 дни отсъствие, за да оформи крайното 1:3.

В другите мачове Херта победи 10 от Леверкузен с 2:1, Аугсбург спечели с 1:0 като гост на Кьолн, Майнц победи 3:1 Хамбургер, а Инголщад завърши 1:1 с последния Хофенхайм.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави