3. Байер спечели мач с два обрата в Копенхаген (ВИДЕО)

Байер спечели мач с два обрата в Копенхаген (ВИДЕО)

„Аспирините” взеха ценен аванс – 3:2

Байер (Леверкузен) стигна до ценен аванс и успех с 3:2 при визитата си на Копенхаген от първия плейофен кръг за влизане в групите на Шампионска лига.

„Аспирините” упражниха натиск върху домакините още в първите минути на срещата, който доведе до гол. В петата минута Хакан Калханоглу изведе Щефан Кислинг и нападателят бе точен за 1:0.

Датчаните отговориха на предизвикателството подобаващо и за четири минути успяха да стигнат до пълен обрат.

Първо Матиас Йоргенсен изравни в 9-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов и прати топката във вратата на Байер, а в 13-ата домакините вече имаха аванс. Тогава Даниел Амартей от близка дистанция отправи удар с глава, който намери горния ляв ъгъл на вратата на Байер и даде преднина на Копенхаген – 2:1.

Байер обаче възстанови равенството в 31-ата минута чрез Карим Белараби. Германският халф отправи отличен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на Андерсен – 2:2.

Обратите в срещата обаче не бяха свършили и Байер поведе отново три минути преди края на първата част. Сон-Хюн Мин даде преднина за „аспирините” с точен удар след пробив по десния фланг, а така „аспирините” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Те успяха да го запазят през цялото второ полувреме, понеже не се стигна до нови попадения и така се добраха до отлична преднина преди реванша, който е след седмица в Леверкузен.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари