3. Байер (Леверкузен) победи с 2:0 Волфсбург в двубой от Бундеслигата

Байер (Леверкузен) победи с 2:0 Волфсбург в двубой от Бундеслигата

Двата отбора играха само преди три дни в междинния кръг на първенството

Отборът на Байер (Леверкузен) победи с 2:0 Волфсбург в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Двата отбора играха само преди три дни в междинния кръг на първенството. Малката почивка обаче се оказа по-поносима за Байер. Тимът владееше през целия мач инциативата. Подели инерцията на победата на Вердер в миналия кръг, играчите на Бруно Лабадиа не срещанаха особена съпротива и тази вечер, като успяха да постигнат еднотипна победа и над тима на „Фолксваген”.
Резултатът за домакините откри Транкило Барнета в 57-ата минута. Швейцарецът отправи много точен удар в десния долен ъгъл на вратата на своя сънародник Диего Беналио. Вторият гол падна 8 минути след това. Негов автор бе Щефан Кислинг, който засече с глава подаване на Барнета.
С победата Леверкузен събра 24 точки и излезе на първо място преди останалите мачове от кръга утре и в неделя. Волфсбург са 8-и с 16 точки.