3. Байер Леверкузен излъга Майнц на "Бай Арена" (видео)

Байер Леверкузен излъга Майнц на "Бай Арена" (видео)

"Аспирините" постигнаха победа с 3:2 срещу Майнц в мач от 18-ия кръг на Първа Бундеслига на Германия

Байер Леверкузен постигна драматичен успех с 3:2 като домакин на Майнц в среща от 18-ия кръг на немската Първа Бундеслига. „Аспирините” имаха комфортна преднина от два гола на почивката на срещата, проведена на „Бай Арена”, но допуснаха изравняване в началните минути от втората част. Все пак домакините се добраха до победата, благодарение на попадение на Бендер в 70-ата минута.

Байер поведе в резултата още в 10-ата минута, след като автогол си отбеляза Поспех. Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Фридрих направи аванса на Байер още по-солиден, разписвайки се за 2:0. Такъв бе и резултатът на почивката на мача.

След подновяването на играта обаче Майнц стартира много силно и в 50-ата минута Полански намали на 1:2. Равенството пък бе възстановено в 53-ата след попадение на Калигиури. „Аспирините” все пак грабнаха победата, след като Бендер не остави шансове на противниковия вратар в 70-ата минута и оформи крайното 3:2.

След победата Байер Леверкузен е на 6-ото място с 29 точки. Майнц заема 15-ата позиция с 18 пункта.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)