3. Байер гледа уверено към 1/8-финалите на Шампионската лига (ВИДЕО)

Байер гледа уверено към 1/8-финалите на Шампионската лига (ВИДЕО)

“Аспирините” победиха Зенит с два гола на Хьон-Мин Сон

Байер (Леверкузен) победи Зенит в двубой от Група С на Шампионската лига и погледна смело и уверено към класирането си напред в най-престижната европейска клубна надпревара. “Аспирините” се наложиха на стадион “Петровски” с 2:1, като и двата гола бяха дело на Хьон-Мин Сон през второто полувреме. Попадението за руснаците реализира Рондон.

Германският отбор е едноличен водач в групата с актив от 9 точки. На второ място е Монако с 5, а Зенит - трети с 4. Бенфика е последен само с 1. Тази вечер от 21:45 ч. “монегаските” ще се изправят срещу португалският тим без Димитър Бертабов в състава си.

Домакините от Зенит имаха добри възможности да открият резултата през първата част. Футболистите на Андре Вияш-Боаш атакуваха остро и наложиха натиск на противника си. Още в 13-ата минута Хълк можеше малко щастливо да открие резултата, след като центрира от пряк свободен удар, никой от купа играчи в наказателното поле не успя да засече топката, която в крайна сметка срещна страничната греда под погледа на нереагиралия Лено.

В 21-ата минута именно стражът на "аспирините" се намеси решаващо. Дани изведе много добре Кержаков, но Лено успя да спаси с крак. Много скоро след това Кержаков пропусна нова много добра възможност, след като получи нов извеждащ пас, но си затвори ъгъла и не успя да нанесе точен удар.

Второто полувреме започна в по-умерено темпо, без сериозни положения и пред двете врати. В 68-ата минута обаче Байер поведе в резултата след много красив гол на Сон. Чалханоолу пусна късо към Белараби след изпълнение на пряк свободен, последният спря топката за Хьон-Мин Сон и последва страхотен удар на южнокорееца, който матира Лодигин. Само пет минути след това Сон реши всичко с втория си гол в мача. Този път той бе изведен перфектно от Кислинг. Футболист на Зенит се опита да го събори, но Сон остана непоклатим и с плътен удар вкара за 2:0.

Домакините обаче не се отказаха до последно и в 88-ата минута успяха да вкарат гол. Те вдигнаха оборотите след втория гол и логичното се случи. Рондон завърши добра атака и с прехвърлящ удар остави безпомощен Лено. До края германците проведоха много опасна контраатака и бяха много близо  до трети гол, но топката бе пратена в аут след удар с глава на Чалханоолу.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман