3. "Баварската машина" се върна сред големите - 4:1 над Ювентус и класиране напред в Лигата

Немският колос шокира цяла Европа, след като буквално разби Ювентус насред "Олимпико"

Немският колос Байерн (Мюнхен) шокира цяла Европа, след като буквално разби Ювентус с 4:1, насред стадио "Олимпико" в Торино.

Гостите от Мюнхен се класираха за 1/8 финалите в Шампионската лига, след като постигнаха задължителната победа в Торино, която им трябваше, за да изпълнят целта си.

Домакините поведоха в резултата, благодарение на Давид Трезеге, но Байерн показа невероятен дух за победа и демонстрира страхотна класа, заради която успя да стигне до така важната победа след голове на Ханс Йорг Бут, Ивица Олич, Марио Гомес и Анатолий Тимошчук.

Двубоят започна много добре за гостите от Мюнхен. Още в 4-ата минута Филип Лам намери по-прекрасен начин Бастиян Швайнщайгер, който бе на точката за изпълнение на дузпата, но ударът му бе меко казано разочароващ и прехвърли вратата, пазена от Джиджи Буфон.

Интересен факт е, че италианският национал прояви голямо геройство и настоя пред ръководството на Юве да играе в този мач. Буфон бе на терена, но в същото време изпитваше доста силни болки в менискуса.

В 7-ата минута пред домакините се откри  добра възможност за гол. Мартин Касерес бе фаулиран на около 20-ина метра от вратата на "баварците". Фаулът бе изпълнен от Диего, който центрира остро, но топката бе избита от Бастиян Швайнщайгер.

Само четири минути по-късно се откри страхотен шанс за Байерн. Марк Ван Бомел центрира, Ивица Олич игра с глава, но топката се отби в лявата греда на "бианконерите". Това бе най-доброто положение за "баварците" от началото на този мач.

Определено в тези начални минути си личеше, че отборът на Байерн е доста по-мотивираният на терена. "Баварците" всячески търсеха начини да стигнат до вратата на Юве и да отбележат голове.

В 18-ата минута, противно на очакванията, Давид Трезеге откри резултата в полза на Юве. Той бе навлязъл в наказателното поле на гостите и засече с воле центриране на Клаудио Маркизио, с което даде преднина на своя тим.

Две минути по-късно Бастиян Щвайнщайгер пробва изстрел отдалеч, като принуди Джиджи Буфон да показва своята класа.

В 22-ата минута Ивица Олич засече с глава центриране на Даниел Пранич, но ударът на хърватина мина над вратата на домакините.

В 28-ата минута Ивица Олич бе спънат от Мартин Касерес и спечели дузпа на Байерн. В ситуацията той успя да си създаде предимство пред уругваееца, който закъсня с шпагата.

Зад топката застана Ханс Йорг Бут, който би хладнокръвно дузпата и я вкара в долния ляв ъгъл на Буфон. Това бе трети гол за вратаря в неговата кариера в Шампионската лига.

Три минути по-късно Байерн можеше да води в резултата, след като след удар на Щвайнщайгер, топката рикушира във Фабио Канаваро и за малко не влезе във вратата на Буфон.

В 32-ата минута "баварците" отново имаха отличен шанс за гол, но Марио Гомес не успя да вкара топката с глава, след като бе останал абсолютно сам срещу Буфон.

Натискът на гостите продължи и в 40-ата минута Джиджи Буфон се наложи да демонстрира отново класата си, избивайки силен удар на Бастиян Швайнщайгер.

През второто полувреме гостите тотално смачкаха своя противник и му вкараха цели три гола. В 50-ата минута Даниел Пранич се възползва от грешка на Диего и отправи силен удар към вратата на Джиджи Буфон от границата на пеналта, но изстрелът на хърватина не бе особено прецизен.

В 52-ата минута Марк Ван Бомел центрира, Марио Гомес игра с глава, Буфон спаси, но топката попадна в краката на Ивица Олич, който нямаше проблеми да я вкара в опразнената врата на "бианконерите" и да изведе Байерн напред в резултата. Обратът стана факт. "Баварците" успяха да поведат с 2:1.

В 58-ата минута домакините стигнаха до добър шанс за гол, след като Кристиан Поулсен засече с глава центриране на Диего, но топката мина над вратата, пазена от Бут. Натискът на гостите от Мюнхен се усилваше все повече и повече.

В крайна сметка стана логичното и Байерн вкара трети гол в мача. В 82-ата минута Филип Лам центрира от корнер, Даниел Ван Буйтен игра с глава към вратата на Буфон, стражът на "бианконерите" изби, но топката попадна в краката на Марио Гомес, който без проблеми я вкара във вратата на Юве за 3:1.

Резилът за Ювентус продължи и в 91-ата минута Анатолий Тимошчук оформи крайното 4:1 в този мач, след като вкара страхотен гол на Буфон, със силен удар от границата на пеналта.

След този мач, Байерн финишира на 2-ото място в Група "А" с актив от 10 точки, докато Юве е на 3-ата позиция със 7 точки и ще играе в Лига Европа догодина.

Ювентус - Байерн 1:4
[1:0] Трезеге 19'
[1:1] Бут дузпа 30ч
[1:2] Олич 51'
[1:3] Гомес 83'
[1:4] Тимошчук 90+'

Ювентус: Буфон, Kaсерес, Легроталье, Канаваро, Гросо, Каморанези, Мело (81 - Джовинко), Маркизио, Диего (65 - Амаури), Трезеге, Дел Пиеро (46 - Поулсен);

Байерн: Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадстюдер, Mюлер, Ван Бомел, Швайнщайгер (72 - Робен), Пранич, Гомес, Олич (79 - Тимошчук);