3. Баварската машина гази във Франкфурт с хеттрик на Мюлер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварската машина гази във Франкфурт с хеттрик на Мюлер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте всички резултати от Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели с 4:0 гостуването си на Айтрнахт (Франкфурт) от XI кръг на Бундеслигата. С хеттрик за баварците се отличи Томас Мюлер, а крайния резултат бе оформен от резервата Джердан Шакири.

Момчетата на Хосеп Гуардиола поведоха в резултата още в 23-ата минута, когато Рибери направи двойно подаване и после центрира ниско към връхлитащия Мюлер, чийто първи удар бе спасен от вратаря, но при добавката националът на Германия не сгреши – 1:0.

Така гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс, но той бе удвоен от Мюлер в 64-ата минута. Тогава той се разписа след нов пас на Рибери, след отлична контраатака – 2:0.

Малко по-късно германецът оформи и хеттрика си. Гьотце получи топката от тъч, пусна бързо към Мюлер и последният лесно преодоля вратаря, за да оформи хеттрика си.

Крайният резълтат пък бе оформен от появилият се на мястото на Рибери швейцарски национал Джердан Шакири, който влезе на терена в 76-ата минута и се разписа 10 по-късно.

След успеха си баварците събраха 27 точки и са еднолични лидери в класирането, докато Айнтрахт остана с 12 т. в актива си и се намира на 12-ата позиция.

Междувременно Шалке загуби с 0:2 визитата си във Фрайбург, като точни за домакините бяха Гюнтер и Йонатан Шмид. Загубата свали гелзенкирхенци до незавидната 11-та позиция, докато Фрайбург продължава със своя възход, изкачвайки се до 13-то място с актив от 11 пункта.

Новаците от Падерборн паднаха от Аугсбург с 0:3, а най-резултатния мач от съботния следобед бе на „Райн-Нека-Арена", където домакините от Хофенхайм загубиха драматично с 3:4 от новака Кьолн. Шест от попаденията в срещата паднаха още преди почивката, докато Байерн (Леверкузен) и Майнц 05 не можаха да си вкарат нито веднъж за 90 минути игра. Българският национал Тодор Неделев отново не бе в групата на гостите.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1