3. Барселона сгъна Ла Коруня на три - 3:1

Барселона сгъна Ла Коруня на три - 3:1

Шампионът Барселона успя да постигне много важна победа с 3:1 над Депортиво Ла Коруня в двубой от Ла Лига. Това бе 14-ият двубой за "каталунците", които са изиграли мач повече от останалите отбори, заради предстоящото си участие в световното клубно първенство.

Два гола за Барса реализира Лео Меси, а един добави Ибрахимоич; За Депортиво точен пък бе Адриан.

Гостите от Барселона започнаха мача по-добре и можеха да открият резултата още в 1-ата минута, но ударът на Лионел Меси бе блокиран от стража на домакините.

Само две минути по-късно Шави също бе близо до гола, но стражът на домакините Даниел Аразунбия демонстрора своята класа.

Натискът на Барса продължаваше и в 9-ата минута Меси имаше за втори път от началото на мача шанс да се разпише във вратата на Депор. В ситуацията обаче неговият удар бе доста неточен.

Само пет минути по-късно Златан Ибрахимович също бе близо до гола, след като игра с глава, но Аразунбия се справи с тази ситуация. Определено си личеше, че Барселона е по-добрият отбор на терена.

Бе логично каталунците да отбележат първи гол и това стана факт в 27-ата минута, когато Меси, който бе на границата на пеналта, получи топката от Андрес Иниеста, освободи се от упеката на защитата на гостите и със силен удар препарира перфектния до този момент Аразунбия.

Гостите вече водиха в резултата, но въпреки това продължаваха да натискат съперника си. В едно от малкото си положения обаче домакините от Ла Коруня взе пак съумяха да изравнят резултата. В ситуацията Адриан съумя да се справи с двама футболисти на Барса във въздушен двубой и да стреля глава, като в крайна сметка топката попадна във вратата на Виктор Валдес, за да стане резултатът 1:1.

През второто полувреме Барселона все пак успя да стигне до успеха, въпреки че и отборът на Депортиво демонстрира високата си класа. Депор можеше да поведе в резултата и да обърне мача, ако ударът в 67-ата минута на Хуан Родригес не бе блокиран от Виктор Валдес.

В следващите минути последва много силна игра на Барселона.В 69-ата минута пред Златан Ибрахимович се откри чудесна възможност да поведе своите напред, но шведът направи поредния си пропуск в този мач.

В следващите десетина минути пропуски за Барса направиха отново Ибра и Шаби. Все пак обаче дойде 80-ата минута на мача, в която Лионел Меси засече с глава центриране на Педро и отново донесе преднина за Барса - 2:1. По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при този резултат, но в 87-ата минута Ерик Абидал намери по перфектен начин Златан Ибрахимович, който бе на точката за изпълнение на дузпата и шведът, който с безпощаден удар прониза вратата на Депор, оформи крайното 3:1 в този мач.

ДЕПОРТИВО - БАРСЕЛОНА 1:3

[0:1] Меси 27'
[1:1] Адриан 39'
[1:2] Меси 80'
[1:3] Ибрахимович 87'

ДЕПОРТИВО:
Аразунбия, Фелипе, Колото, Лопо, Пабло, Гуарадо (87 - Алварес), Антонио (83 - Бодипо), Гонсалес, Родригес, Адриан (62 - Жука), Миста;

БАРСЕЛОНА:
Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Бускетс, Шави, Иниеста (89 - Кейта), Меси, Ибрахмович, Анри (70 - Педро);

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1