3. Барселона се справи с Осасуна и ще мери сили с Реал на четвъртфиналите за купата (видео)

Каталунците победиха Осасуна и във втория сблъсък между двата отбора и се класираха за четвъртфиналите, където ще срещнат "кралския клуб"

Отборът на Барселона се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля и там ще срещне Реал (Мадрид). Това стана факт, след като каталунците спечелиха с 2:1 мача си реванш с Осасуна и по този начин преодоляха осминафиналната фаза. Първият мач пък бе завършил при резултат 4:0 в полза на Барселона и така играчите на Пеп Гуардиола продължават напред в надпреварата след победа с общ резултат 6:1 от двата мача.

Очаквано или не, по време на първото полувреме на днешния мач на „Рейно де Навара” Осасуна се представи по-добре от своя съперник. Домакините имаха по-чистите положения през първите 45 минути. Малко след като изтече четвърт час игра от първия съдийски сигнал на Жерар Пике му се наложи да чисти топката от голлинията, а секунди по-късно Пинто също бе принуден да показва класа и изби топката в корнер след удар към вратата му.

В 37-ата минута Осасуна имаше още едно положение – Лекич засече с воле центриране към вратата на гостите, но ударът на нападателя премина покрай дясната греда. Барселона също можеше да открие резултата, но удар към Асиер Риесго и поредица от рикошети, последният от които бе в Жерар Пике, бе спасен със страхотна намеса от вратаря на домакините.

По-активната игра на Осасуна доведе до резултат в 41-ата минута, когато Лекич успя да се разпише. Нападателят отправи хубав удар към Пинто, който не се намеси по най-добрия начин, и топката влетя в мрежата му. До края на първата част нов гол не падна и домакините имаха аванс от едно попадение на почивката.

След подновяването на играта обаче Барселона почти веднага се върна в мача. В 49-ата минута равенството бе възстановено, след като кълбото бе центрирано в наказателното поле на Осасуна, вратарят Асиер Риесго не успя да пресече центрирането и топката достигна до Алексис Санчес, който с глава реализира на празна врата за 1:1. Играчите на Пеп Гуардиола продължиха да са по-активни, а в 72-ата минута пълният обрат в мача бе осъществен, след като Серхи Роберто отбеляза второ попадение за Барселона. Футболистът бе изведен зад противниковата отбрана и с прецизен изстрел покрай Риесго вкара за 2:1, като по този начин оформи и крайния резултат.

Така Барселона си осигури място на четвъртфиналите и там ще играе с вечния враг Реал (Мадрид). Останалите отбори, които ще се състезават в тази фаза на турнира, са Леванте, Атлетик Билбао, Еспаньол, Мирандес, Майорка и Валенсия.

Осасуна 1:2 Барселона
41' 1:0 Лекич
49' 1:1 Санчес
72' 1:2 Серхи Роберто