3. Барселона сътвори най-великия обрат в евротурнирите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона сътвори най-великия обрат в евротурнирите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците биха ПСЖ с 6:1 на реванша с две спорни дузпи, Сержи Роберто ги прати напред в 95-ата минута

Барселона направи немислимото и се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след един невероятен мач и победа с 6:1 над ПСЖ на реванша в осминафиналите. Дувбоят ще се запомни и с двете дузпи в полза на Барселона, свирени по скандален начин. За първи път в историята отбор се класира напред в европейските турнири след пасив от 0:4 в първия мач.

Барса водеше с 2:0 на почивката, но ПСЖ върна един гол в средата на втората част за 3:1. Настроението на „Ноу Камп” помръкна, но с три гола след 88-ата минута и шести победен на Сержи Роберто в 95-ата минута, обратът на века се случи и „блаугранас” продължи напред с общ резултат 6:5.

Още в началото Луис Суарес даде аванс на Барса, а Курзава си вкара автогол в края на първата част. Меси от дузпа направи 3:0, но Кавани си мислеше, че е убил испанските мечти, преди да дойдат двата гола на Неймар от пряк свободен удар и дузпа и инфарктния гол на Сержи Роберто в последните секунди, донесъл най-големия обрат в историята на евротурнирите.

Луис Енрике върна Масчерано и Иниеста сред титулярите и заложи на много агресивно 3-4-3 с Пике, Масчерано и Умтити в защита. От другата страна Унай Емери остави на пейката невъзстановения Анхел Ди Мария, отбелязал два гола в първата среща. ПСЖ играеше 4-3-3, но това не личеше през цялата първа част, когато гостите бяха изцяло натикани пред собственото наказателно поле.

Феновете на Барселона показаха, че вярват в обрата и бяха напълнили до краен предел „Ноу Камп”. Домакините имаха нужда от бърз ранен гол и го получиха с голямо съдействие от страна на вратаря на французите Кевин Трап и защитата пред него. Трап и отбраната не се намесиха добре при уж лесно центриране от десния фланг, а Луис Суарес се промъкна и с глава прехвърли във вратата въпреки изчистването на съперник, което дойде почти метър след като топката мина зад голлинията – 1:0 в третата минута.

Последваха претенции за дузпа и на двата отбора за игра с ръка. Първо Неймар беше затворен от трима вляво по атаката, топката наистина чукна играч на ПСЖ по ръката, но нямаше как това да е дузпа. Веднага пред другата врата Дракслер опита ниско центриране и Масчерано на шпагат спря с лявата си ръка пътя на топката. Съдията Денис Айтекин отново не даде нищо.

Неймар беше много активен и с мощен фалцов удар прехвърли Трап, но сантиметри го разделиха от целта. Жерар Пике влезе много грубо отзад в краката на Кавани и бе санкциониран с жълт картон.

Меси имаше две възможности от преки свободни удари, но първо би малко над вратата, а после нацели стената и след карамбол пак играч на ПСЖ докосна с ръка в наказателното поле, но отново нямаше поводи за дузпа.

ПСЖ сам вкара вълка в кошарата още веднъж в 40-ата минута. Луис Суарес прехвърли пас за Иниеста, Маркиньос трябваше да изчисти, но не посегна, Иниеста го изпревари и почти от аутлинията с пета насочи успоредно пред вратата, Трап не успя да избие, а Лейвин Курзава с коляно си вкара автогол за 2:0.

Обратът започваше да изглежда постижим, защото в началото на втората част Тома Мюние се подхлъзна в най-неподходящия момент и Неймар с удоволствие на скорост се блъсна в падналия съперник и се строполи в наказателното поле. Немският съдия първо не даде нищо, играчите на каталунците протестираха към допълнителния съдия на аутлинията и след консултация с него Айтекин промени решението си – дузпа.

Меси запази самообладание и със силен шут в левия ъгъл отбеляза 37-ия си гол в елиминационна фаза на турнира за 3:0. Повече от него има само Кристиано Роналдо - 44.

Тук Барса се доближи само на гол от продълженията, но третият допуснат гол вече сякаш събуди гостите от Париж и те започнаха да атакуват на свой ред.

В 52-ата минута Мюние нахлу по десния фланг и центрира остро за Единсон Кавани, който нацели близката дясна греда на Тер Щеген, който си отдъхна.

Емери пусна Ди Мария, а Неймар искаше още една дузпа за намеса на Муние, но този път не го огря.

В 62-ата минута дълго центриране от фаул бе свалено от Курзава с глава за Единсон Кавани и уругваецът разстреля Тер Щеген под напречната греда за 3:1.

Този гол значеше, че Барса се нуждае от нови три, за да продължи напред и настроението на „Ноу Камп” на мига помръкна.

Удар на резервата Арда Тура бе избит пред голлинията, а Луис Суарес си изкара картон с опит да спечели нова дузпа.

Кавани и Ди Мария излизаха сами срещу Тер Щеген и се провалиха, защото вратарят изби с крак удара на Матадора, а Ди Мария не уцели вратата под натиска на своя сънародник Масчерано.

В 88-ата минута Неймар препарира Кевин Трап с идеално насочен удар над стената от фаул в близкия ляв ъгъл за 4:1.

Веднага след подновяването на играта Меси хвърли пас зад защитата за Луис Суарес, който падна веднага при докосването с Маркиньос и съдията даде втора, още по-дискусионна дузпа за домакините. Неймар застана зад топката и вкара в десния ъгъл за 5:1.

Тук вече стадионът започна да ври и кипи, защото само един гол трябваше на Барселона да се класира напред. Тер Щеген два пъти се озова в наказателното поле на ПСЖ при статични положения, а в последната 95-а минута Неймар центрира зад защитата, Серхи Роберто изскочи от чиста позиция и протегна крак, за да насочи в мрежата – 6:1, чудо в Каталуня и една неизмерима радост за всички в Барселона, завършила със сълзи на щастие след мача.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1