3. Барселона с рутинна победа като гост на Малага - 2:0

Барселона с рутинна победа като гост на Малага - 2:0

В герои за каталунците се превърнаха резервите в този мач Ибрахимович и Пике. Шведът откри в 39-ата минута, а крайното 2:0 оформи испанският национал в 59-ата.

Шампионът на Испания и Европа Барселона продължава да няма загубена точка, след като преди броени минути надигра без особени усилия тима на Малага с 2:0. Срещата се игра на стадион „Ла Росаледа” и бе от програмата на 5-ия кръг на испанската Ла Лига. В герои за каталунците се превърнаха резервите в този мач Ибрахимович и Пике. Шведът откри в 39-ата минута, а крайното 2:0 оформи испанският национал в 59-ата.

Срещата започна с хубава възможност на домакините. Още в 1-та минута нападателят на Малага Баха отправи хубав удар с десния крак, но той премина на сантиметри от лявата греда на Валдес. След това положение играта се накъса, а каталунците изглеждаха непривично беззъби в атака. Повратният момент в срещата дойде в 29-ата минута, когато Анри се контузи и бе заменен от Ибрахимович.

10 минути по-късно Меси изведе по страхотен начин шведския национал и той не сбърка, вкарвайки кълбото в  десния ъгъл на вратата на Мунуа – 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така почивката дойде при минимална преднина за каталунците.

Втората част бе изпълнена с малко футбол и много тактически нарушения, извършвани основно от играчи на домакините. В 55-ата минута Пеп Гуардиола извърши нова решителна смяна, вадейки новия си бранител Чигрински и пускайки на негово място юношата на тима Жерар Пике. Именно испанският национал бе в центъра на събитията в 59-ата минута, когато Шави центрира в наказателното поле на Малага, където Пике удвои преднината на своите, засичайки топката с десния крак.

След този гол темпото на игра доста спадна, а „блаугранас” владееше топката почти през цялото време, като не даваше шанс на Малага да играе с нея. До края на мача резултатът в полза на шампионите можеше да стане още по-изразителен, но пропуски направиха Пике, Туре и Алвеш. В 85-ата минута резервата Алберт Луке получи директен червен картон за груб фаул.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Барселона стигна до победата над Малага с 2:0.

Въпреки успеха си, каталунците се намират на 2-о място във временното подреждане с пълен актив от 15 точки, но по-слаба голова разлика от кръвния враг Реал. Домакините от Малага пък са 17-и с едва 3 спечелени точки.

Малага – Барселона 0:2

0:1 Ибрахимович 39’