3. Барселона с четвърти пореден успех в Испания

Барселона с четвърти пореден успех в Испания

Педро донесе победата на „каталунците” с 1:0 при гостуването на Спортинг Хихон.

Отборът на Барселона записа четвърта поредна победа в испанската „Примера лига”. „Каталунците” спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Спортинг Хихон и след 20-ия кръг ще имат аванс от минимум 5 точки пред Реал Мадрид, който по-късно тази вечер ще се опита да вземе първа победа от 1991-а година насам като гост над Депортиво Ла Коруня. Единственото попадение за Барса на „Ел Молиньон” отбеляза Педро.

Гостите имаха надмощие през целия мач и заслужено спечелиха трите точки, въпреки не особено изразителния резултат.

Първото полувреме премина под диктовката на Барселона. Най-напред Златан Ибрахимович уцели напречната греда след удар с глава при центриране на Андрес Иниеста. Вторият гениален пас на испанския плеймейкър обаче бе оползотворен. Това стана в 29-ата минута, когато Иниеста намери крилото Педро, който с диагонален удар от наказателното поле откри резултата в полза на „каталунците”. Депортиво се отчете с два точни удара на Мате Билич и Мигел де лас Куевас.

След почивката нещата на терена почти не се промениха. Зрителите като че ли повече скучаеха в сравнение с първата част. Силите на домакините, които бяха догонващи в резултата, стигнаха за един точен удар и няколко центрирания, не довели до нищо пред вратата на Валдес. От другата страна на полето Педро и Ибрахимович можеха да удвоят резултата в края, но не бяха достатъчно прецизни в ударите си и Барселона спечели само с 1:0.

В класирането Барселона са първи с актив от 52 точки. Хихон е 10-и с 24.

Късният мач в Испания тази вечер е между отборите на Депортиво Ла Коруня и втория в класирането Реал Мадрид.

Спортинг Хихон
: Пабло, Суарес, Грегори, Ботиа, Ривера, Кармело (Диего Кастро 58’), Лора, Де лас Куевас (Барал 58’), Портия (Матабуена 71’), Билич, Моран;

Барселона:
Валдес, Абидал, Пике, Маркес, Пуйол, Шави, Иниеста, Бускетс, Ибрахимович, Меси, Педро (Боян 90’);

Жълти картони:
Ривера, Кармело, Лора, Портия, Барал (С), Педро, Меси, Пуйол (Б);

Стадион: „Ел Молиньон”, Хихон;
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1