3. Барселона продължава да лети в Примера дори в отсъствието на Меси (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Каталунците" превзеха "Ла Росаледа" за половин час

Лидерът в испанската Примера Дивисион Барселона победи без проблеми последния Малага като гост с 2:0 и продължава да е еднолично на първото място в класирането.

Голямата липса в състава на "каталунците" беше тази на Лионел Меси, който беше пуснат от ръководството, за да може да бъде до своето семейство, след като по-рано днес той стана баща за трети път. Така на негово място в стартовите 11 започна Османа Дембеле, който заформи атакуващо трио с Луис Суарес и Фелипе Коутиньо.

Maчът на "Ла Росаледа" започна предпазливо и за двата отбора, като очаквано Барселона задържаше повече топката, но това не водеше до опасни атаки. В 15-та минута обаче Луис Суарес успя да открие след перфектно центриране на Жорди Алба и точен изстрел с глава.

Барса продължи да е доминант на терена и в 28-та минута Фелипе Коутиньо удвои със страхотно отиграване, като след центриране по земя на Османа Дембеле бразилецът плъзна топката с ефектен удар с пета.

Две минути по-късно Малага остана с 10 души на терена, след като Саму влезе брутално в краката на Жорди Алба и беше изгонен с директен червен картон. В края на полувремето Коутиньо и Ракитич отправиха опасни удари, но те не намериха целта.

С човек по-малко Малага излезе за втората част със задачата да не получи повече голове и успя да се справи. В 55-та минута Умтити игра с глава, но Роберто спаси, а малко след това удар на Коутиньо мина покрай вратата. След час игра Барселона отново имаше шанс да оформи класическа преднина, но този път Паулиньо и Османа Дембеле нямаха късмет.

Така Барса събра 72 точки и увеличи преднината си пред Атлетико Мадрид на 11 точки, но "дюшекчиите" са с мач по-малко.