3. Барселона направи огромна крачка към Суперкупата на Испания

Барселона направи огромна крачка към Суперкупата на Испания

Испанският шампион Барселона направи огромна крачка към завоюването на Суперкупата на Испания. "Каталунците" успяха да обърнат и победят Атлетик (Билбао) с 2:1 на "Сан Мамес" и само 90 минути ги делят от престижното отличие, което ще е четвърто във витрината на клуба през тази година.

Треньорът на "каталунците" Пеп Гуардиола не пусна големите си звезди, но въпреки това неговият отбор бе абсолютен господар на терена. Извън състава на Барса за този мач останаха Лионел Меси и новото попълнение Златан Ибрахимович, който има фрактура на ръката. Извън състава на "блаугранас" бе и другата голяма звезда на клуба Андрес Иниеста.

Срещата започна с минута мълчание в памет на капитана на Еспаньол Дани Харке, загинал внезапно преди седмица. Двубоят съвсем логично започна с превъзходство от страна на Барса. В третата минута Боян Къркич отправи първия удар, след като стреля близо до дясната греда на Ираисос. По-малко от минута по-късно 18-годишният натурализиран испанец стреля технично от 20 метра и топката срещна напречната греда. В 11-ата минута Дани Алвеш шутира страховито от 30-ина метра и кълбото мина на милиметри от рамката на вратата.

Въпреки превъзходството на Барса през първата част, гостите се възползваха от груба грешка в защитата на "каталунците" и откриха резултата в 44-ата минута, а автор на гола стана Де Маркос.

През втората част на мача, момчетата на Гуардиола успяха да обърнат развоя на събитията в своя полза. 58-та минута след добре изградена комбинация топката се озова в Шави, който простреля Ираисос за 1:1.

Само 10 минути по-късно младокът Педро обърна резултата в полза на Барса с прекрасен гол. В края на мача Дани Алвеш можеше да вкара и трето попадение за гостите, но топката удари напречната греда.