3. Барса води с 1:0 на Юнайтед след 45 минути игра

Барса води с 1:0 на Юнайтед след 45 минути игра

Резултатът е негативен за шампионите от миналата година и е твърде вероятно Сър Алекс Фъргюсън да прибегне до услугите на Димитър Бербатов през втората част, който остана резерва.

Отборът на Барселона води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след първото полувреме на финала на Шампионската лига на „Олимпико”. Двата отбора предложиха динамичен и красив футбол в първите 30 минути, но след това видимо намалиха темпото. Единственото попадение до момента бе дело на камерунеца Ето’о в 10-ата минута, а най-опасните положения за „червените дяволи” бяха свързани с Кристиано Роналдо. Резултатът е негативен за шампионите от миналата година и е твърде вероятно Сър Алекс Фъргюсън да прибегне до услугите на Димитър Бербатов през втората част, който остана резерва.

Манчестър Юнайтед започна по-силно двубоя и още във втората минута „червените дяволи” можеха да открият резултата. Кристиано Роналдо изпълни един от марковите си преки свободни удари, Валдес не се намеси по най-добрия начин, но Пуйол изчисти в ъглов удар пред погледа на Парк.

Малко по-късно Роналдо пробва хубав удар с левия крак от воле по диагонала, но изстрелът на португалеца премина вляво от вратата на Барса. Въпреки преимуществото на Юнайтед в началните минути, каталунците успяха да нанесат своя удар още в първата си по-сериозна атака. В 10-ата минута Ето’о получи топката от Меси от дясно, преодоля с лекота Видич и с десния крак чукна топката под плонжа на Ван дер Сар. Холандският страж не успя да се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо се озова в неговата мрежа – 1:0.

В 17-ата минута Райън Гигс стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на около метър над напречната греда. След около 2 минути пък Лео Меси отправи първия си удар в мача, но коженото кълбо отново премина над вратата. Опасностите се редяха една след друга пред двете врати, малко по-късно Роналдо опита удар с левия крак по земя, но и той се оказа неточен. В 27-ата минута пък Шави пробва своя късмет от пряк свободен удар, но топката отново премина над вратата.

След 30-ата минута двата отбора видимо намалиха темпото и играта се водеше предимно в средата на терена, като съвсем леко предимство имаше отборът на Барселона, който в типичен стил задържаше топката с много подавания. В крайна сметка не се стигна до нищо по-опасно пред двете врати и резултатът остана непроменен – 1:0 за Барселона на почивката.